10.4 C
Warszawa
czwartek, 16 maja, 2024

Jest wiele ofiar śmiertelnych! Opublikowano nagrania z miejsca katastrofy [WIDEO]

Zobacz koniecznie

W godzinach wieczornych media na świecie obiegły niestety wieści o kolejnej tragedii, do jakiej doszło w Europie. W okolicach ukraińskiej miejscowości Czuhujiw leżącej w obwodzie charkowskim miała miejsce katastrofa samolotu należącego do Sił Zbrojnych Ukrainy.

 

Maszyna roztrzaskała się w odległości około 2 kilometrów od terenu wojskowego lotniska. Według informacji przekazanych przez przedstawiciela ukraińskiego MSW, na pokładzie znajdować miało się 28 ludzi, z czego niestety co najmniej 22 zginęły na miejscu. Cztery osoby uznawane są za zaginione, a pozostałe dwie przetransportowane zostały z obrażeniami do szpitala, gdzie są hospitalizowane. Na miejsce katastrofy jak zakomunikowano udał się prezydent Wołodymyr Zełenski.

 

Jak przekazała ukraińska agencja Interfax-Ukraina, na pokładzie samolotu znajdować mieli się słuchacze Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy. Według wstępnych ustaleń, wykonywany akurat lot był lotem szkoleniowym.

 

W internecie pojawiły się nagrania z miejsca, w którym doszło do katastrofy. Z pewnością jest to szczególna tragedia dla naszych wschodnich sąsiadów, już i tak mocno doświadczonych różnymi kolejami losu w ostatnich latach.

 

 

 

 

Źródło: Twitter ; Interfax-Ukraina ; Rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze