13 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Koronawirus w Polsce. Nastąpił GWAŁTOWNY wzrost zakażeń!

Zobacz koniecznie

Codziennie Ministerstwo Zdrowia podaje raport dotyczący liczby zakażeń. W Polsce mimo wszelkich obostrzeń liczba zakażeń stale rośnie. Czasami zdarza się, że zakażeń jest mniej, ale z dnia na dzień ich przybywa. Już w samym sierpniu doszło do rekordowej liczby zarażeń na COVID-19. Teraz resort zdrowia poinformował o kolejnym wzroście. 

Koronawirus jest problemem wielu krajów zarówno w Europie jak i na świecie. Jeszcze niedawno spory problem w Europie z groźnym wirusem miały Włochy czy Hiszpania, a z kolei na świecie coraz więcej zakażeń odnotowywano w Indiach, Stanach Zjednoczonych, czy Brazylii.

Polska także ma teraz spory problem. Od kilku miesięcy liczba zakażeń stale rośnie. Czasami zdarza się, że w naszym kraju jednego dnia zakażeń jest trochę mniej, jednak codziennie przybywają nowe.

Pomimo wszelkich obostrzeń z COVID-19 nie potrafimy sobie poradzić. Coraz częściej mówi się również na temat szczepionki przeciwko groźnemu wirusowi, jednak wciąż są to bardzo odległe plany.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia podało kolejny raport dotyczący zakażeń koronawirusem w Polsce.

W raporcie liczba zakażeń przekroczyła 500. Wczoraj z kolei informowaliśmy o 421 nowych przypadkach.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE: Nowe zakażenia koronawirusem w Polsce

Mamy 506 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (99), wielkopolskiego (76), mazowieckiego (68), śląskiego (51), pomorskiego (32), opolskiego (24), lubelskiego (21), dolnośląskiego (20), kujawsko-pomorskiego (20), świętokrzyskiego (18), podkarpackiego (17), podlaskiego (16), łódzkiego (13), warmińsko-mazurskiego (13), zachodniopomorskiego (12) i lubuskiego (6).

-możemy przeczytać na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Jak widać spory problem ma teraz województwo małopolskie.

Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-M Warszawa, 67-K, 55-M, 93-K, 84-K Poznań, 91-K Gostyń, 87-K Puławy, 76-M, 89-M Zgierz, 87-M Tychy, 69-M Białystok, 76-M Świdnica. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

-dodano.

 

Źródło: o2.pl, Twitter.com/Ministerstwo Zdrowia

Foto: archwium

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze