19.1 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Makabryczne odkrycie! Zaginione nastolatki okazały się być ofiarami strasznej zbrodni

Zobacz koniecznie

Niestety to kolejne wstrząsające wydarzenia, w ramach których ofiarami stały się zaledwie kilkunastoletnie osoby, a można powiedzieć wręcz, że ofiary były jeszcze dziećmi. Poszukiwania dwóch dziewczyn w wieku 14 i 16 lat zakończyły się bowiem makabrycznym odkryciem.

 

Do wstrząsających wydarzeń doszło w Meksyku, czyli kraju odczuwającym w bieżącym roku w bardzo dobitny i tragiczny sposób skutki gangsterskich porachunków oraz działalności karteli, których członkowie wypowiedzieli wręcz wojnę siłom, którymi dysponuje państwo. Tym razem dramat spotkał rodziny Andrei Lizeth i Brendy Guadalupe. Nastolatki pochodziły z meksykańskiego stanu Sinaloa, który zasłynął z rozwiniętej na szeroką skalę tam działalności przestępczej członków jednego z największych na świecie narkotykowych karteli.

 

Poszukiwania zaginionych dziewczyn zostały rozpoczęte w niedzielę. Ich finał okazał się być tragiczny, ponieważ ciała Andrei i Brendy zostały odnalezione na terenie zachodniego Meksyku. Na zwłoki natknęli się mieszkańcy tamtejszej wioski. Jak pisze informujące o całej sprawie Daily Mail, przy okazji dokonania tego makabrycznego odkrycia wyszło na jaw, że ciała dziewczyn były zwęglone, co również wskazywało na to, że doszło do okrutnej zbrodni. Niestety domysły te potwierdziły się.

 

Jak ustalono w ramach prowadzonego przez meksykańską policję śledztwa, nastolatki straciły życie w wyniku uduszenia. Zdaniem funkcjonariuszy, po dokonaniu morderstwa podpalono ciała ofiar przy jednej z dróg, która znajduje się w niedalekiej odległości od pola na terenie Culiacán. Nie jest natomiast oficjalnie wiadome czy dziewczyny zostały porwane wspólnie czy sprawcy dokonali porwań osobno.

 

Kiedy znaleziono zwłoki ofiar, jedna z nich miała być ułożona twarzą do góry, a druga twarzą w dół. Bliscy dziewczynek, wraz z przedstawicielami władz apelują do Prokuratora Generalnego o priorytetowe potraktowanie sprawy dotyczącej tego strasznego morderstwa. Niestety jest to kolejna taka zbrodnia na terytorium Meksyku w ostatnich miesiącach.

 

 

Źródło: o2.pl ; Daily Mail

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze