Pandemia doprowadziła tam do dramatycznych scen! Ciała zmarłych są… [WIDEO]

Choć wiele osób nie traktuje w obecnym czasie zagrożenia jakie niesie ze sobą rozprzestrzenianie się koronawirusa, tak jak miało to miejsce na początku wiosny, kiedy ludzie z wyjątkową dyscypliną unikali zgromadzeń i większość czasu spędzali w domach, to jednak słynny wirus SARS-CoV-2 w niektórych krajach wciąż doprowadza do poważnych dramatów rozprzestrzeniając się i tworząc zatłoczenie w służbie zdrowia. Dowodem na to są m.in. relacje ludzi ukazujące wstrząsającą sytuację, z jaką mierzą się mieszkańcy Boliwii. O sprawie poinformował Reuters, który pokazał również nagrania z cmentarza w mieście La Paz.

 

Państwa Ameryki Południowej i Środkowej, a także Stany Zjednoczone muszą mierzyć się ze szczególnymi wyzwaniami, ponieważ są to tereny, gdzie pandemia koronawirusa zbiera wyjątkowo tragiczne żniwo. Wydarzenia takie jak te z Boliwii nie są jedynymi zza oceanu, które ukazują dramatyczne skutki nie radzenia sobie służby zdrowia z przyjmowaniem kolejnych chorych. Wcześniej wstrząsające sceny mogliśmy widzieć już oglądając to co działo się na cmentarzach i szpitalach w krajach zarówno za oceanem, w Azji, jak i na południu Europy.

 

Tym razem, do mediów dotarły informacje i nagranie ukazujące wstrząsającą sytuację, do jakiej doszło w Boliwii, gdzie ze względu na duże zapotrzebowanie na miejsca do pochówku, ludzie tworzą dzikie cmentarze, bądź zakradają się na teren cmentarzy miejskich nocą, aby udało im się pochować swoich bliskich zmarłych. W miejscowości La Paz zapotrzebowanie na pochówek wzrosnąć miało o około 580 procent.

 

Jak informują przedstawiciele tamtejszej policji, obserwując ból i cierpienie rodzin chowających w desperacji swych zmarłych, funkcjonariusze z reguły nie prowadzą postępowań ws. nielegalnego pochówku i nie zapobiega tego typu procederom.

 

Miesiąc temu informowano również, że ze względu na duży przyrost zachorowań i zgonów w Boliwii, grupa przedsiębiorców zdecydowała się stworzyć mobilne piece krematoryjne. Według boliwijskich mediów, dochodziło bowiem nawet do sytuacji, gdy ciała można było znaleźć przy ulicach, ponieważ ludzi nie stać było na pochowanie swoich bliskich.

 

 

 

 

Źródło: Reuters ; wp.pl ; YouTube/AP Archive

Fot.: Pixabay

 

Komentarze

Komentarze