PILNE! Rozpoczęła się wojna?! Są doniesienia o śmierci cywilów [WIDEO]

Dziś rano wiele osób na świecie mogło czuć wielkie zaniepokojeniami doniesieniami z Górskiego Karabachu. Doszło bowiem do eskalacji konfliktu między Azerbejdżanem a Armenią. Niestety według spływających informacji wśród cywilów, którzy stracili życie ma być również dziecko. Panuje jednak w pewnym stopniu chaos informacyjny.

 

Według medialnych doniesień trwa wymiana ognia pomiędzy siłami armeńskimi i wspieranymi przez nich pro-azerskimi oddziałami w Górskim Karabachu a armią azerską. Według informacji przekazanych przez armeńskie władze w niedzielny poranek Azerbejdżan dopuścił się ataku artyleryjskiego na cywilne osady. Ostrzelany miał zostać również Stepanakert uchodzący za stolicę tego regionu. Jak powiadomił resort obrony Armenii w odpowiedzi zestrzelone zostały trzy drony oraz dwa śmigłowce należące do Azerbejdżanu. Niestety na tym się nie skończyło.

 

Zdaniem strony azerskiej ich działania były odpowiedzią na atak ze strony Armenii. Władze w Baku mówią o „kontrofensywie na całej linii frontu w celu zduszenia działań militarnych sił Armenii i zapewnienia bezpieczeństwa ludności cywilnej„. Azerbejdżan poinformował też o zniszczeniu 12 baterii systemu przeciwlotniczego i utracie jednego śmigłowca, którego załoga miała zdołać przeżyć.

 

W mediach pojawiają się informacje o ofiarach wśród cywilów. Niestety wśród nich ma być też kobieta i dziecko. Wiele wskazuje też na to, że eskalacja napięcia trwa. W Górskim Karabachu ogłoszono stan wojenny, a w internecie pojawiają się nagrania z kolejnych działań wojennych, które mają tam miejsce w ciągu ostatnich godzin. Wśród takowych materiałów pojawiło się m.in. nagranie mające przedstawiać zniszczenie azerskiego czołgu.

 

Rosyjskie MSZ wezwało obydwie strony do „natychmiastowego wstrzymania ognia i rozpoczęcia negocjacji w celu ustabilizowania sytuacji„. Prezydent Górskiego Karabachu Arajik Harutyunyan w reakcji na poranne wydarzenia powiedzieć miał o Azerach i Turkach, że skoro chcą wojny to ją dostaną. Turcja wyraziła poparcie dla strony azerskiej w całym tym niebezpiecznym zamieszaniu.

 

 

Video że zniszczenia czołgu Azerbejdżanu przez wojska Armenii. W rejonie górskiego Karabachu trwa intensywna wymiana ognia.Śledź nasze wpisy na bieżąco!

Opublikowany przez Swiatwojen.pl Niedziela, 27 września 2020

 

 

Siły zbrojne Armenii i Karabachu (Artsakh) przygotowują się do operacji kontrofensywnych na dużą skalę. To ulice Stepanakert.Karabach ogłosił stan wojenny i pełną mobilizację.

Opublikowany przez Swiatwojen.pl Niedziela, 27 września 2020

 

 

Źródło: Tvp.info ; Gazeta.pl ; Facebook/Swiatwojen.pl

 

Komentarze

Komentarze