13.7 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Spurek skomentowała kontrowersyjną decyzję w sprawie Oscarów

Przeczytaj koniecznie

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przedstawiła nowe zasady przyznawania Oscarów za najlepszy film. Decyzja ta wywołała wiele kontrowersji, gdyż aby konkretne filmy mogły aspirować do popularnej nagrody muszą w odpowiedni sposób promować mniejszości etniczne, seksualne, rasowe oraz niepełnosprawnych.

 

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy filmowej wprowadziła nowe wytyczne przyznawania Oscara za najlepszy film. Stopniowo wprowadzane one mają być od 2022 r., a w pełni obowiązywać będą od 2024 r.

 

Ich głównymi założeniami jest promowanie mniejszości rasowych, etnicznych, seksualnych, niepełnosprawnych oraz kobiet. Tak np.: duże studia oraz dystrybutorzy muszą tworzyć dla wspomnianych już wcześniej grup osób specjalne staże i praktyki. Również obowiązkowe jest organizowanie szkoleń dla tych ludzi.

 

Poza tym studia oraz dystrybutornie muszą mieć na kierowniczych stanowiskach związanych z reklamą osoby ze wspomnianych grup.

 

Wśród wymogów oczywiście nie brakuje nakazów posiadania wśród aktorów pierwszoplanowych, drugoplanowych oraz całej ekipy filmowej osób reprezentujących te grupy ludzi.

 

Decyzja ta spotkała się z dużą krytyką, gdyż wedle tych wymogów żaden film, któremu do tej pory przyznawano Oscara za najlepszy film nie otrzymałby tej nagrody.

 

Mimo wszystko pojawiły się również osoby, które chwaliły tę decyzje. Do nich należy m.in. europoseł – Sylwia Spurek. Polityk napisała na Twitterze: „Nie ma demokracji bez kobiet, bez praw osób LGBT+, bez poszanowania praw mniejszości. Nie możemy liczyć na polityków i polityczki? To znaczy, że czas na kulturę. Teraz naszą sojuszniczką będzie Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej. Jestem za!”.

 

 

Foto: You Tube/ Fakty RMF FM (zrzut ekranu)

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze