19.1 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Decyzje ws. aborcji eugenicznej i zaskakujące zachowanie Krzysztofa Bosaka! „To jest porażka…” [FOTO]

Zobacz koniecznie

Najbliższy czwartek (22 października) to dzień wyczekiwany przez wielu zwolenników ochrony ludzkiego życia od poczęcia. Polski Trybunał Konstytucyjny zajmie się bowiem kwestią tzw. przesłanki eugenicznej. Dla wielu osób jest to nadzieja na zakazanie krwawego pozbawiania życia dzieci w łonach matek z powodu podejrzenia u nich choroby lub uszkodzenia organizmu. Niestety jak widać sprawa nie musi być prosta i oczywista, a co dodatkowo przykre- przyczynić do tego mogą się banalne, a nawet wręcz głupie błędy polskich polityków, którzy z reguły deklarują poparcie dla ochrony życia nienarodzonych.

 

Sejmowa Komisja Ustawodawcza przed wydaniem opinii przez TK podjąć miała decyzję dotyczącą wydania pozytywnej opinii w sprawie zakazania tej przesłanki w przypadku aborcji. Choć sprawa wydawała się  być formalnością, to jednak prawica poniosła w tej sprawie porażkę. Niestety przyczyniła się do tego m.in. postawa byłego kandydata na Prezydenta RP Krzysztofa Bosaka z Konfederacji, czyli środowiska często podkreślającego konieczność wprowadzenia zakazu dokonywania aborcji.

 

W skład tejże komisji wchodzi 15 osób z Prawa i Sprawiedliwości, 10 z Koalicji Obywatelskiej, 2 z Koalicji Polskiej (PSL-K’15),  2 z Lewicy oraz 1 z Konfederacji, czyli właśnie Krzysztof Bosak.

 

Obydwaj politycy koalicji PSL-u i Kukiz’15 oraz wszyscy reprezentujący Koalicję Obywatelską zagłosowali tak samo jak przedstawiciele Lewicy w Komisji Ustawodawczej czyli przeciwko wydaniu pozytywnej opinii ws. zakazu stosowania przesłanki eugenicznej przy aborcji. Za zakazem tego krwawego procederu stosowanego na chorych dzieciach głosowało jedynie 14 posłów PiS-u, czyli wszyscy przedstawiciele tej partii obecni na głosowaniu. Niestety zabrakło piętnastego z przedstawicieli partii rządzącej czyli posła Wojciecha Szaramy. W głosowaniu udziału nie wziął również jedyny reprezentant Konfederacji, w związku z czym to finalnie Lewicy i zwolennicy aborcji mogą ogłosić sukces, ponieważ ostatecznie Komisja Ustawodawcza nie wydała pozytywnej opinii w tej sprawie.

 

 

 

 

Źródło: Pch24.pl

Fot.: Facebook/Krzysztof Bosak ; Pixnio.com ; Twitter/@barbaraanowacka

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze