17.6 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

Eksplozja i pożar w metrze! Co tam się wydarzyło?

Zobacz koniecznie

Chwile grozy przeżyli pasażerowie korzystający z metra, w którym w sobotni poranek doszło do wybuchu, a następnie wywołanego przez niego pożaru. Niestety jest to kolejna wiadomość ze świata, która może wywoływać spory niepokój względem obaw spowodowanych zagrożeniem terrorystycznym. Wokół okoliczności dzisiejszej eksplozji pojawia się jednak sporo znaków zapytania.

 

Opisana sytuacja, która mogła wywołać panikę i strach, miała miejsce dzisiejszego poranka w stolicy Iranu- Teheranie. Jak wiadomo na początku bieżącego roku sporo mówiło się o tym kraju w kontekście napięcia na linii Teheran-Waszyngton oraz omyłkowego zestrzelenia pasażerskiego samolotu ukraińskiego. Należy jednak mieć na uwadze, że Iran i zamieszkująca go społeczność, czyli głównie Persowie wyznający szyicki odłam islamu, darzeni są sporą wrogością przy sunnickich radykałów i członków tzw. „Państwa Islamskiego”. Dlatego też terytorium, infrastruktura oraz obywatele tego państwa narażeni są także na działania o charakterze terrorystycznym.

 

Ciężko jest wyrokować co dokładnie wydarzyło się o poranku w irańskiej stolicy. Według medialnych doniesień, przed godz. 8 rano (ok. godz. 6:15 czasu polskiego) doszło do eksplozji na stacji Ekbatan. W jej wyniku, jak wyjaśnił Mojtaba Chaledi, czyli rzecznik miejscowej kolejki podziemnej, rozprzestrzenił się pożar w tamtej części struktury metra.

 

Jak wyjaśnił Chaledi, żaden z pociągów teherańskiego metra miał nie zostać uszkodzony. Na szczęście nie ma też informacji, aby ktoś z ludzi ucierpiał w wyniku wystąpienia eksplozji lub rozprzestrzenienia się płomieni. Dokładne przyczyny eksplozji wyjaśnić mają działania podjęte przez grupę dochodzeniową. Na ten moment nie pojawiają się doniesienia sugerujące, aby był to atak terrorystyczny.

 

CZYTAJ TEŻ: Piotr Zieliński nie przechodzi COVID-19 w lekki sposób! Poruszające wyznanie…

 

Jak podaje portal Rmf24.pl, oddane do użytku w 199 roku metro w stolicy Iranu stanowi największą bliskowschodnią kolej podziemną. W jej skład wchodzi 128 stacji oraz 7 linii metra, których łączna długość wynosi prawie 150 kilometrów.

 

 

Źródło: Rmf24.pl

Fot.: YouTube/IRAN REALITY (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze