6.2 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Greta Thunberg zdradziła kogo popiera w wyścigu o fotel prezydencki USA

Zobacz koniecznie

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg mimo stałych zapewnień, iż jest politycznie neutralna zdecydowała się poprzeć jednego z kandydatów na prezydenta USA.

 

Szwedzka aktywistka Greta Thunberg słynie z gorliwych wypowiedzi odnośnie zmian klimatycznych. Według niektórych uważana jest za duży autorytet w kwestiach ekologicznych. Jest ona inicjatorką globalnego ruchu „Młodzież dla klimatu”. Zapoczątkowała ona również falę strajków szkolnych „Piątki dla przyszłości”. Poza tym brała ona nawet udział w szczytach klimatycznych ONZ COP 24 w Katowicach oraz COP 25 w Madrycie.

 

Greta Thunberg mimo, że przez dłuższy czas podawało się za apolityczną aktywistkę za pomocą Twittera wyraziła poparcie dla jednego z kandydatów na prezydenta USA. O tym, że nigdy nie angażuje się w politykę wspomniała również na początku swojego tweeta.

 

„Nigdy nie angażuje się w politykę, ale nadchodzące wybory w USA są ponad tym wszystkim” – napisała na początku Greta Thunberg.

 

Jej apolityczność nie przeszkodziła jej udzielić poparcia kandydatowi na prezydenta Demokratów Joe Bidenowi.

 

„Z punktu widzenia klimatu jest to zdecydowanie za mało. Wielu z Was oczywiście wspierało innych kandydatów. Ale ja…wiecie, co mam na myśli. Po prostu zorganizujcie się i zachęćcie wszystkich do głosowania na Bidena” – napisała Greta Thunberg na Twitterze.

 

 

Według części ekspertów Szwedka tym popraciem może zachecić do głosowania młodych amerykanów, któzy do tej pory nie inetersowali sie za bardzo polityką i nie planowali zagłosować w nadchodzących wyborach.

 

Źródło: portal tvp.info

Foto: You Tube/ The Guardian (zrzut ekranu)

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze