16.2 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Koronawirus w Polsce. Minister Zdrowia przekazał bardzo WAŻNĄ informację…

Zobacz koniecznie

Jak wiadomo od wielu miesięcy Polacy zmagają się z epidemią koronawirusa. Niestety pomimo tego iż Polska walczy z groźnym wirusem tak długo liczba zakażeń wciąż rośnie i nic nie wskazuje na to aby miała maleć. W wielu krajach epidemia koronawirusa również jest sporym problemem. Państwa gdzie liczba zakażeń rośnie to np Stany Zjednoczone, Brazylia czy Indie. W ostatnich tygodniach w Polsce odnotowano też rekordową liczbę zakażeń. Teraz Minister Zdrowia przekazał istotną informację.

Pomimo, iż w Polsce pojawiło się już wiele obostrzeń od ponad tygodnia odnotowujemy rekordy zakażeń COVID-19. Ostatnio premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Adam Niedzielski pojawili się na wspólnej konferencji. Tam wypowiedzieli się na temat dalszych działań ws. groźnego wirusa. Jak wiadomo aktualnie sytuacja nie jest zbyt ciekawa.

Minister Zdrowia stwierdził, że aktualnie przygotowuje się różne scenariusze.

„Dlatego prowadzimy rozmowy z wojewodami na temat powiększenia bazy łóżkowej. To samo planujemy z respiratorami. Podjąłem decyzję, by kolejne 300 respiratorów było wydanych do szpitali”
– powiedział Minister Zdrowia.

„Obecnie mamy 4,5 tys. zajętych łóżek. To samo planujemy z respiratorami. Podjąłem decyzję, by kolejne 300 respiratorów było wydanych do szpitali. Obecnie jest ich 900. Ale łózka i respiratory same nie leczą. Wczoraj podpisałem rozporządzenie dotyczące norm obsługi łóżek intensywnej terapii. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z pomocy 400 kolejnych osób”
– zaznaczył.

Ponadto dodał, że aktualnie Polska podpisała umowę na na 80 tys. dawek remdesiviru.

 

Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich tygodni odnotowano rekordową liczbę zakażeń. 9 września zarazilo się prawie 5 tysięcy osób.

 

Źródło: Telewizja Republika

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze