20.2 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

TVP uruchamia nowy kanał. Jak go oglądać?

Zobacz koniecznie

Telewizja Polska poinformowała, że już 19 listopada uruchomi nowy kanał. Jak go będzie można oglądać? Czy będzie bezpłatny?

19 listopada wystartuje TVP Dokument. Telewizja Polska od lat jest producentem i koproducentem filmów dokumentalnych. Duże zainteresowanie pasmami dokumentalnymi TVP przyczyniło się do uruchomienia osobnego kanału dokumentalnego.

– TVP Dokument będzie wyróżniał się wrażliwością na losy drugiego człowieka. Poprzez własne serie dokumentalne kanał przedstawi obraz współczesnej Polski, jednocześnie przybliżając widzom różne światy i perspektywy – polityczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Program będzie nadawany w jakości HD – podaje TVP.

W ofercie pojawią się autorskie produkcje dokumentalne, które będzie można śledzić już od stycznia 2021 roku. Zaplanowano też „Weekendy z BBC”, produkcje z gatunku factual entertainment, filmy przyrodnicze klasy premium, podróżnicze, popularno-naukowe i biograficzne.

W TVP Dokument widzowie znajdą też klasyczne serie reportaży TVP. Zostaną przypomniane najważniejsze dzieła polskiej szkoły dokumentu i reportażu.

Głównym elementem logotypu TVP Dokument jest symboliczne oko.

– Nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej dedykowany jest odbiorcy, który ma potrzebę poszerzania swoich horyzontów, jest zainteresowany innym człowiekiem, lubi poznawać, odkrywać i weryfikować utarte poglądy – informuje TVP.

Szefem kanału jest Tomasz Piechal.

Stacja będzie dostępna na platformach satelitarnych oraz w kablówkach. Docelowo ma znaleźć się także w bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej.

Źródło: TVP

Fot. Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze