18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kolejna akcja CBŚP! Członek słynnej organizacji zatrzymany w Polsce [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Na łamach naszego portalu niejednokrotnie pisaliśmy o działaniach polskiej policji i prokuratury, które wymierzone były w przestępcze struktury w naszym kraju. Chodziło o różnego typu siatki osób o niejasnych celach, od środowiska pseudokibiców po ludzi powiązanych z islamistycznymi organizacjami terrorystycznymi. Tym razem jednak, polska policja zatrzymała kogoś z zupełnie innej grupy.

 

Jak podały w ostatnich dniach stacje telewizyjne oraz portale informacyjne w naszym kraju, tzw. „łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali na terenie Krakowa mężczyznę podejrzewanego o działalność przestępczą w ramach członkostwa w strukturach sycylijskiego mafijnego klanu.

 

Jak podaje portal TVP.info, 40-letni Alberto C. należeć ma do „mafijnej rodziny Laudani” z rejonu miasta Katania w zachodniej części Sycylii. Zatrzymany w Krakowie mężczyzna jest zarazem bratankiem jednego z bossów tego klanu i przez to samemu ma być wysoko postawioną postacią w hierarchii.

 

Alberto C. podejrzewany jest o takie działania jak m.in. ustawianie przetargów, lichwa i wymuszenia. Zatrzymanie dokonane w stolicy Małopolski związane jest z akcją przeprowadzoną również niedawno na terenie Włoch, gdzie funkcjonariusze Guardia di Finanza w ramach akcji „Raport” zatrzymali do tej sprawy 17 osób podejrzewanych o przynależnictwo do sycylijskiej mafii. Działania te wymierzone były w dwa mafijne klany: Santapaola oraz właśnie Laudani.

 

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza osoba związana ze strukturami włoskich organizacji mafijnych, która została zatrzymana na terytorium Polski w XXI wieku. Należy pamiętać, że przedstawiciele organizacji takich jak 'Ndrangheta, Cosa Nostra czy Camorra rozwinęli swoją działalność na szersze pole niż samo południe Europy.

 

 

 

Źródło: TVP.info ; Twitter/@PolskaPolicja

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze