16.6 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

„Nowy koronawirus” w kolejnym europejskim kraju!

Zobacz koniecznie

W ostatnich dniach dziennikarze poświęcali sporo uwagi temu co dzieje się w Wielkiej Brytanii. Jak bowiem informowaliśmy na łamach naszego portalu, na wyspach brytyjskich zidentyfikowano nowy wariant koronawirusa. Kwestia mutowania słynnego już wirusa SARS-CoV-2 ma wywoływać spore zaniepokojenie także wśród naukowców.

 

ZOBACZ TEŻ: Nowy wariant koronawirusa! Naukowcy są zaniepokojeni mutacjami

 

Jak przekazały w niedzielę za włoskim ministerstwem zdrowia media, również w tym kraju stwierdzony został przypadek zakażenia „nowym koronawirusem”. Zarażony nowym wariantem SARS-CoV-2 zostać miał mężczyzna, który niedawno przybył do stolicy Włoch z Wielkiej Brytanii. Jak podaje portal PolsatNews.pl, człowiek ten wraz ze swoją partnerką wylądował na lotnisku Fiumicino, a po stwierdzeniu zakażenia trafili obydwoje na izolację. Procedurze sanitarnej zostali poddani również inni członkowie rodziny.

 

W reakcji na zaistniałą sytuację i wykrycie nowej odmiany koronawirusa we Włoszech, władze w Rzymie zdecydowały się na zamknięcie lotów pomiędzy Wielką Brytanią a Italią. Warto przypomnieć, że zamknięcie lotów dotyczy również połączeń pomiędzy Zjednoczonym Królestwem a Polską.

 

ZOBACZ TEŻ: Polka przyjęła szczepionkę na COVID-19! Opowiedziała co działo się później…

 

Jak stwierdził szef resortu zdrowia we Włoszech Roberto Speranza i o czym wcześniej mówili też niektórzy badacze, według pierwszych posiadanych informacji nie ma wskazań na to, aby ta nowa odmiana miała skutkować ostrzejszym przebiegiem i wywoływać większe szkody. Ma ona natomiast przyczyniać się do zarażenia większej ilości osób i to, jak mówi minister Roberto Speranza, wywołuje poważny problem.

 

Inne niepokojące doniesienia dotycząc też tego co dzieje się w Republice Południowej Afryki. Tam bowiem według medialnych doniesień zidentyfikowana miała zostać kolejna mutacja koronawirusa, która może być groźniejsza dla stosunkowo młodych pacjentów, których teraz w RPA zarażać ma się przy okazji drugiej fali epidemii większa liczba.

 

 

Źródło: PolsatNews.pl ; DoRzeczy.pl ; Wirtualna Polska

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze