19.6 C
Warszawa
poniedziałek, 25 września, 2023

Nie żyje prawicowy polityk. Reprezentował Polskę na arenie europejskiej [FOTO]

Zobacz koniecznie

Niestety dotarła do nas kolejna informacja o śmierci znanej osoby w naszym kraju. Tym razem chodzi o człowieka ze świata polityki, określanego przez wielu jako przedstawiciel ideowej prawicy. Był to bowiem człowiek, który swego czasu pełnił funkcję prezesa Kongresu Nowej Prawicy w latach 2015 – 2017, a także reprezentował Polskę pełniąc mandat europosła w Parlamencie Europejskim w latach 2014 – 2019. Jako poseł w PE należał do frakcji Europa Narodów i Wolności. H

 

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje kolejna polska aktorka. Wystąpiła w słynnej komedii i znanych serialach.

 

Jak przekazały w piątek polskie portale informacyjne, nie żyje były europoseł i dawny prezes Kongresu Nowej Prawicy Michał Marusik. Warto zaznaczyć, że był on również człowiekiem, który był członkiem Solidarności w ramach działalności antykomunistycznych w okresie PRL-u, a takżeuczestniczył w strajkach, które miały miejsce w Rafinerii Gdańskiej w latach 80-tych.

 

Informacje o śmierci prawicowego polityka potwierdził w treści opublikowanego na Twitterze wpisu gdański radny Przemysław Majewski (Prawo i Sprawiedliwość).

 

Dotarła do mnie smutna wiadomość. Dziś zmarł Pan Michał Marusik, poseł do Parlamentu Europejskiego w latach 2014-2019, prezes Kongresu Nowej Prawicy, w latach 80′ uczestnik strajków w Rafinerii Gdańskiej, człowiek ideowej prawicy. Dziękuję, że mogłem być Pana asystentem.

– Napisał radny Przemysław Majewski.

 

Michał Marusik pochodził z województwa łódzkiego. Odszedł do wieczności w wieku 69 lat. Jest to kolejny po byłym pośle Januszu Sanockim znany polityk, który zmarł w tym miesiącu. Bliskim zmarłych działaczy przekazujemy wyrazy współczucia oraz kondolencje w tym trudnej końcówce 2020 roku.

 

ZOBACZ TEŻ: O krok od tragedii! Nagranie ku przestrodze [WIDEO]

 

 

Źródło: PolsatNews.pl ; Twitter/@MajewskiPrzemek

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze