17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Papież Franciszek mocno o aborcji. To jak wynajęcie płatnego zabójcy….

Zobacz koniecznie

Kościół jasno wypowiedział się w kwestii aborcji. W ojczyźnie papieża doszło do wielkich zmian w temacie aborcji. Owa sytuacja skłoniła go do poważnych przemyśleń. Papież jasno wyraził swoje stanowisko w tej sprawie nie szczędząc ostrych i dosadnych słów. 

 

 

Papież Franciszek w wywiadzie do włoskiej stacji Calane 5 poruszał wiele kwestii ważnych społecznie. Jednym z nich była oczywiście aborcja, która jest bardzo kontrowersyjnym tematem na całym świecie. Papieża do poważnych przemyśleń skłoniła sytuacja w Argentynie, jego ojczystym kraju, gdzie przepisy odnośnie aborcji zostały znacznie poluzowane. Kraj ten był bardzo ostry jeśli chodzi o kwestię przerywania ciąży i do niedawna panowały w nim surowe przepisy. Ostatnio jednak Kongres Argentyny zalegalizował aborcję do 14 tygodnia ciąży. Dla wszystkich mieszkańców tego Państwa jest to ogromna zmiana i wielkie wydarzenie. Szczególnie kwestia ta dotyka kobiet. Papież Franciszek nie zamierza ukrywać stosunku Kościoła do nowo wprowadzonych zmian.

 

 

„Już w trzecim tygodniu, prawie w czwartym wykształcone są wszystkie organy u nowej istoty ludzkiej w łonie matki, to jest życie ludzkie. Warto zadać sobie więc pytanie: czy słuszne jest przekreślanie życia, by rozwiązać problem? Nie, nie jest. Czy słuszne jest wynajmowanie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem?” – te mocne słowa papieża cytowane przez Vatican News, możemy również przeczytać na portalu o2.pl. Papież zamieścił także w mediach społecznościowych wpis na temat aborcji oraz podejścia do nowo narodzonych dzieci. Możemy w nim przeczytać: „Syn Boży urodził się jako wyrzutek, aby nam powiedzieć, że każdy wyrzutek jest dzieckiem Bożym. Przyszedł na świat tak jak każde dziecko przychodzi na świat, słabe i bezbronne, abyśmy mogli nauczyć się akceptować nasze słabości z miłością”.

 

Źródła:

o2.pl

Fot.: commons.wikimedia.org

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze