12.1 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Powraca prawdziwa zima. Temperatury szokują

Zobacz koniecznie

Obecnie temperatury w naszym kraju zadziwiają nawet meteorologów. Mróz i zimno dają się we znaki, a temperatura w naszym kraju schodzi nawet do -20 stopni Celsjusza…  Jak długo jeszcze potrwają mrozy i w których rejonach są największe?

 

Wielu z nas często z sentymentem wspomina zimy sprzed kilku lat. W tym roku mimo że nie z samym początkiem zimy mamy okazję poczuć prawdziwy mróz. Szczególnie niską temperaturę IMGW zanotowało w nocy z niedzieli na poniedziałek. Temperatura poniżej -20 stopni Celsjusza spadła w dużej ilości miejscowości w Polsce.

 

Największy mróz odnotowano w Suwałkach, temperatura wyniosła tam -26 stopni Celsjusza. Niewiele cieplej było w Białymstoku (-25  stopni Celsjusza) czy w  Gołdapi -27,8 stopni Celsjusza. W centrum naszego kraju także termometry pokazały bardzo niską temperaturę. W Łodzi temperatura w nocy wyniosła – 21 stopni Celsjusza.

 

W związku z bardzo niską i niebezpieczną dla naszego zdrowia temperaturą, która w nocy z niedzieli na poniedziałek zeszła bardzo nisko, praktycznie w całym kraju (z małymi wyjątkami) ogłoszono alert pierwszego stopnia zagrożenia mrozem. Wyjątkiem stały się tylko dwa województwa: lubuskie i zachodniopomorskie. Mimo, że największe mrozy dotknęły przede wszystkim terenów północnej Polski, to jednak nie znaczy, że mieszkańcy południowej części kraju mogą spać spokojnie. W Tatrach ogłoszono już trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

 

Meteorolodzy przewidują jednak w najbliższym czasie zmiany w klimacie, które mają wpłynąć na ocieplenie obecnie panującego klimatu. IMG podaje, że panujący mróz ma utrzymać jeszcze tylko przez poniedziałek, a potem temperatura ma wzrastać. Specjaliści zaznaczają jednak, że temperatura będzie się podnosić stopniowo, a w niektórych częściach Polski może utrzymać się do wtorku.

 

Źródła:

o2.pl

Fot.: pixnio.com

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze