21.3 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024

Ważne wieści dot. epidemii w Polsce! To wzbudziło nadzieję…

Zobacz koniecznie

Walki z pandemią koronawirusa trwa w Polsce i na całym świecie już od ponad dziesięciu miesięcy i wiele osób może odczuwać w tej atmosferze już zmęczenie, rezygnację czy frustrację, zwłaszcza kiedy obostrzenia dotkliwie odbijają się na naszym prywatnym budżecie. Należy jednak pamiętać, że coraz więcej osób odczuwa ból po stracie bliskich osób, zarówno tych, którzy zmarli po zachorowaniu na COVID-19, jak i tych, których nie udało się uratować przy okazji zatłoczenia w służbie zdrowia. Dzisiejsze wieści mogą jedna wzbudzić umiarkowany, ale jednak optymizm, kiedy weźmiemy pod uwagę pewne okoliczności zaistniałej sytuacji.

 

W ostatnich dniach przedstawiciele władz w niektórych państwach na naszym kontynencie zabrali głos w sposób budzący niepokój. Z ich wypowiedzi można bowiem wnioskować, iż przyznają się oni do niepowodzenia w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i zatłoczeniem w szpitalach. Tak było w przypadku króla Karola XVI Gustawa, który przyznał, że w Szwecji zmarła duża liczba ludzi, a władza zawiodła. Natomiast burmistrz Londynu Sadiq Khan poinformował, że w tym słynnym mieście epidemia wymknęła się spod kontroli i wkrótce może niestety zabraknąć łóżek dla chorych.

 

W Polsce nadzieje wzbudzają tymczasem wnioski z kolejnego komunikatu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego przyrostu liczby nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz liczby śmiertelnych przypadków wśród chorujących na COVID-19 pacjentów.

 

Ministerstwo Zdrowia przekazało w treści komunikatu informację o 4 622 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem oraz 177 zgonach. Uwagę zwraca uwagę różnica pomiędzy tymi danymi a liczbami podanymi dzień wcześniej, kiedy informowano o 9 410 przypadkach zakażenia koronawirusem oraz śmierci 177 pacjentów. Dziś jak widać informacje dotyczące minionych 24 godzin nie stanowią nawet połowy tych liczb.

 

Taka sytuacja w połączeniu z tym, że trwają szczepienia, a po Bożym Narodzeniu i Sylwestrze nie nastąpił nagły duży skok liczby zakażeń daje nadzieje na to, że wygrywamy walkę z koronawirusem.

 

 

 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia ; Interia.pl

Fot.: Pixabay

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze