17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Całkowity zakaz przemieszczania jest możliwy. Czy rząd zaostrzy restrykcje?

Zobacz koniecznie

Jak wynika z nieoficjalnych informacji przekazanych przez Onet oraz portal o2.pl rząd może w najbliższym czasie zaostrzyć restrykcje. Zależeć ma to od liczby wzrostu zachorowań. Jakie zmiany mogą nas czekać jeśli obecna sytuacja nie ulegnie poprawie?

 

ZOBACZ TAKŻE: Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach COVID-19 w Italii. Rok temu te obrazy przeraziły świat [WIDEO]

 

Wiele osób nie zgadza się z obecnymi decyzjami rządu w kwestii zaostrzania panujących obostrzeń. Niestety obecna liczba nowych zachorowań ukazuje, że dynamika nowych potwierdzonych przypadków zarażenia Covid-19 bardzo się zmienia. Liczba zachorowań z dnia na dzień rośnie co zdecydowanie nie napawa optymizmem. W czwartek ministerstwo zdrowia potwierdziło 27 278 zakażeń i 356 zgonów. Według informacji przekazanych przez Onet możliwy jest scenariusz, iż po przekroczeniu 30 000 tysięcy nowych zarażonych wirusem Covid-19 zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się.

 

 

Granica przekroczenia 30 tys. jest naprawdę blisko. Oprócz zakazu przemieszczania się pojawiłyby się dodatkowe obostrzenia. Jeśli plany rządu doszłyby do skutku zamknięte zostałyby salony fryzjerskie i kosmetyczne, sklepy odzieżowe, meblarskie, elektroniczne oraz księgarnie. Do naszego dostępu zostałyby apteki, drogerie oraz sklepy spożywcze. Nikt zapewne nie chciałby, aby taka sytuacja miała miejsce w najbliższym czasie, lecz jest to wysoce prawdopodobne. „To będzie ostateczność, ale i na taki wariant zakazu przemieszczania się i pozostania w domach musimy być także przygotowani” – słowa jednego z ministrów przytoczył portal informacyjny o2.pl. Obecnie pozostaje nam czekać i obserwować dynamicznie rozwijającą się sytuację. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do zaostrzenia obostrzeń, a wręcz przeciwnie. Możliwe, że już wkrótce będziemy się cieszyć ich poluzowaniem.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Rząd chce pomóc branży gastronomicznej. Rozwiązaniem ma być bon żywnościowy

 

 

Źródła:

Onet

o2.pl

Foto.:

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze