12.4 C
Warszawa
wtorek, 18 maja, 2021

Młodsze roczniki przyczyną wzrostu zakażeń? Wirusolog oskarża

Przeczytaj koniecznie

Zdaniem wirusologa Włodzimierza Guta odnotowany ubiegłej doby duży wzrost zakażeń koronawirusem to w dużej mierze rezultat braku rozsądku młodszych roczników. Jak twierdzi, pokolenie to najmniej przestrzega obowiązujących w kraju obostrzeń.

 

Resort zdrowia powiadomił dzisiaj o 21049 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19. 343 osoby zmarły. To najwyższy bilans dobowy w tym roku.

 

ZOBACZ TEŻ: Masowa skala zakażeń nowym wirusem szalejącym w Europie. Czy nam zagraża?

 

Profesor Gut w rozmowie z PAP nadmienił, że tak znaczny skok zachorowań na koronawirusa to między innymi efekt braku odpowiedzialności młodych roczników, które najmniej dostosowały się do przyjętych reguł ostrożnościowych. Wirusolog dodał również, że poziom rozrastania się pandemii zależał i będzie zależeć od ludzi – podaje dorzeczy.pl.

 

Ponadto, zdaniem prof. Guta osoby, które nie wierzą w koronawirusa, bardzo przeszkadzają.

 

Łącznie, ci co przechorowali COVID-19 puls zaszczepieni to niespełna 10 mln, a potrzeba, żeby odporność zyskało ok. 20-30 mln. Dopiero, gdy osiągniemy taki poziom, to będzie to miało wpływ na współczynnik szczerza się wirusa – mówił specjalista.

 

Kiedy zapytano profesora o to, czy istnieje opcja przyspieszenia szczepień, odparł, że aktualnie testuje się około 70 różnych szczepionek, z czego część jest podobna do tych, które już zaaprobowano.

 

W momencie wchodzenia na rynek kolejnych firm walka będzie się odbywała o wielkość dostaw i o redukcję cen, co w znaczący sposób przyspieszy szczepienia – mówił wirusolog. Uważa, że to będzie trudne zmaganie pomiędzy firmami posiadającymi dostęp do rynku, a tymi, które dopiero zamierzają wejść. Powiedział również, że wkrótce dojdzie do wysypu fake newsów o produktach i przedsiębiorstwach.

 

ZOBACZ TEŻ: PILNE! Nowy raport Ministerstwa Zdrowia. W tym roku tak źle jeszcze nie było

 

Źródła: dorzeczy.pl

Fot.: pixabay

Czytaj więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Najnowsze