22.9 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

„Nie chuliganić na ulicach”. Pawłowicz twardo o obowiązkowej służbie wojskowej

Zobacz koniecznie

Temat przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej w Polsce jest tematem dyskusji już od kilku dobrych lat. Krystyna Pawłowicz wyraziła swoją opinię na ten temat. W swoim wpisie na Twiterze, wypowiedziała się w dość twardy sposób na temat obowiązkowej służby wojskowej w naszym kraju oraz podejścia do patriotyzmu wśród młodych ludzi. 

 

 

Krystynę Pawłowicz do przemyśleń na temat obowiązkowej służby wojskowej w naszym kraju, skłoniło zdjęcie które znalazło się na profilu Mikołaja Kaczmarka. Pochodzi ono jeszcze z czasów Powstania Warszawskiego. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego ośmieliła się skomentować zdjęcie, nawiązując do badania sprzed dwóch lat, które ukazowało podejście młodego pokolenia do patriotyzmu. Pawłowicz zwróciła uwagę na zjawisko, z którym mamy do czynienia w dzisiejszych czasach. Według jej opinii młodzi prędzej uciekają za granicę w poszukiwaniu lepszego bytu, niż są przywiązani do własnego kraju.

 

 

Pawłowicz swoim wpisem wywołała dyskusje na temat obowiązku odbycia służby wojskowej w Polsce. Sama treść wpisu była napisana stanowczo i konkretnie. „Dlatego też jestem za przywróceniem OBOWIĄZKOWEJ, choćby krótkoterminowej służby wojskowej Art.85 ust.1 i ust.2 Konstytucji: „Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny. Zakres OBOWIĄZKU SŁUŻBY WOJSKOWEJ określa ustawa. Nie chuliganić na ulicach, a szkolić się do obrony RP” – dowiadujemy się z portalu o2.pl

 

 

Od 2010 roku służba wojskowa w naszym kraju nie jest obowiązkowa. Warto dodać, że Krystyna Pawłowicz kilka lat temu wyraziła wielką chęć, aby odbyć szkolenie wojskowe. Niestety nie udało się ze względu na wiek byłej posłanki PIS-U oraz posiadany mandat poselski. Sędzia jednak się nie poddawała i wielokrotnie powielała temat. Namawiała także innych polityków do odbycia szkolenia wojskowego. Jednym z nim był Robert Biedroń.

 

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: flickr.com

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze