13 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Ogólnokrajowy całkowity lockdown powraca.

Zobacz koniecznie

Wiele osób obawiało się, że wkrótce w Polsce tak jak w zeszłym roku czeka nas całkowity lockdown. Po dzisiejszej konferencji nie ma złudzeń. Adam Niedzielski ogłosił dziś całkowity lockdown na terenie całego naszego kraju. Ile ma potrwać?

 

ZOBACZ TAKŻE:  Posłanka KO jest za dewastacją banerów pro-life. „Gratuluję odważnym” [FOTO]

 

Niestety najgorszy scenariusz się urzeczywistnił. Od 20 marca do 9 kwietnia na terenie całej Polski obowiązywać  będzie całkowity lockdown. Decyzje rząd tłumaczy dużą liczbą nowych zakażeń. Według statystyk w środę w Polsce potwierdzono największą liczbę zakażeń od początku nowego roku. „Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem liczby dziennych zachorowań. Dynamika zakażeń zdecydowanie przyspiesza. Tempo nie maleje, ale przyrasta. Czas na zdecydowane kroki” – te słowa Niedzielskiego w swoim artykule przytoczył portal o2.pl

 

ZOBACZ TAKŻE: Ma polsko-włoskie korzenie i może zostać burmistrzem Nowego Jorku! Ogłosił swoją kandydaturę [WIDEO]

 

„Najbardziej dotknięte trzecią falą są wciąż województwa warmińsko-mazurskie, mazowieckie, pomorskie i lubuskie, ale w całym kraju sytuacja się pogarsza. Średni wskaźnik zakażeń dla całego kraju to 47,9 na 100 tysięcy mieszkańców. Dlatego decyzje o kolejnych restrykcjach mają charakter ogólnopolski” – przekazał na konferencji Niedzielski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne kraje wstrzymują szczepienia preparatem firmy AstraZeneca

 

Wraz z wprowadzeniem lockdownu czekają nas spore zmiany. Nauka zdalna będzie teraz obowiązywała wszystkich uczniów. Zamknięte zostaną wszystkie hotele ( pomijając wyjazdy służbowe), stoki narciarskie, kluby fitness, siłownie, teatry, kina, glaerie sztuki, kasyna, muzea oraz galerie handlowe ( czynne będą wyłącznie apteki, drogerie oraz sklepy spożywcze).  Oczywiście cały czas będzie obowiązywał obowiązek zakrywania ust oraz nosa. Minister Zdrowia zaapelował także do pracodawców, aby w miarę możliwości przeszli na pracę zdalna.

 

 

 

Źródła:

o2.pl

Foto.: Commons. Wikimedia.org

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze