12.3 C
Warszawa
piątek, 17 maja, 2024

PILNE! Niepokojąca sytuacja związana z zakażonymi w Polsce! Te doniesienia są alarmujące

Zobacz koniecznie

Niestety COVID-19 wywołuje nadal bardzo niebezpieczne sytuacje i przyczynia się do dramatycznych historii wielu rodzin. Problem ten nie omija również Polski, pomimo tego co twierdzą na temat pandemii i walki z nią niektórzy politycy oraz środowiska.

 

ZOBACZ TEŻ: Nowa odmiana koronawirusa! Nie wykrywają jej testy

 

Po raz kolejny Ministerstwo Zdrowia podzieliło się danymi dotyczącymi ilości nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zgonów wśród osób, którzy byli zarażeni oraz tego jak wygląda sytuacja w szpitalach pod względem zajętych łóżek i respiratorów. Niestety w dniu dzisiejszym te liczby są szczególnie niepokojące.

 

Przez minione 24 godziny przybyło aż 25 025 nowych przypadków potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Według informacji przekazanych przez resort zdrowia, zmarło też 453 ludzi, u których wcześniej wykryto koronawirusa. U stu z nich miała nie być stwierdzona żadna choroba współistniejąca.

 

ZOBACZ TEŻ: Premier ogłasza Umowę Partnerstwa! Miliardy złotych dla gospodarki

 

W ostatnich dniach zmienił się nieco niechlubny ranking województw z największą ilością potwierdzonych przypadków zakażenia. Za pierwszym województwem mazowieckim, w którym potwierdzono aż 4 142 kolejne przypadki oraz województwem śląskim- 4 030 potwierdzonych przypadków, znalazło się województwo małopolskie, które jeszcze przed kilkoma dniami nie mierzyło się z aż tak dramatyczną sytuacją i liczby kolejnych zakażeń na dobę nie przekraczały tam tysiąca. Według najnowszych danych, przez minione 24 godziny, w tym województwie stwierdzono aż 2050 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

 

Jak przekazał portal Rmf24.pl, w Małopolsce niestety też częściej zaczyna brakować wolnych zespołów ratownictwa, w związku z czym zdarzają się sytuacje, w których zamiast pogotowia ratunkowego do różnych pacjentów wysyłane są inne służby. Poważnym problemem jest także dostępność respiratorów. Według RMF FM, w samym Krakowie bardzo ciężko o znalezienie jakiegokolwiek dostępnego, dlatego pacjenci przewożeni są do innych miast w regionie. Jednakże całe województwo mierzy się na tym polu z dużym problemem.

 

W skali kraju natomiast, w szpitalach znajduje się 21 511 pacjentów zmagających się z COVID-19, a 2 193 podłączonych jest do respiratorów. Te liczby również są alarmujące, ponieważ łącznie dla tzw. pacjentów covidowych przygotowanych zostało jak podaje Rmf24.pl 29 955 łóżek oraz 2 979 respiratorów.

 

 

Źródło: Rmf24.pl ; Ministerstwo Zdrowia

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze