16.2 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Sędzia znieważył prezydenta Dudę. Teraz liczy się z konsekwencjami

Zobacz koniecznie

Jeden z sędziów z Poznania zamieścił na Twiterze wpis, w którym nazywa Andrzeja Dudę złym człowiekiem oraz marnym prezydentem. Ze względu na sprawowaną funkcję, mężczyznę mogą czekać poważne konsekwencje. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Sytuacja Bałtyku jest naprawdę przerażająca. 27 marca na godzinę zgasną światła…

 

 

10 marca do sądu dyscyplinarnego skierowano wniosek dotyczący nieodpowiedniego wpisu sędziego na temat prezydenta. „Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziającym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce! Sędzia Jarosław Ochocki”- napisał sędzia na swoim Twiterze. Według opinii rzecznika dyscyplinarnego, sędzia w swoim wpisie naruszył  art. 178 ust. 3 Konstytucji RP, który jawnie sprzeciwia się działalności publicznej sędziów.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: 91-latek przez pomyłkę otrzymał podwójną dawkę szczepionki przeciw Covid-19.

 

 

Sędziemu za popełnione wykorczenie mogą grozić poważne konsekwencje. Rzecznik zarzuca sędziemu także złamanie art. 82 par. 1 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych. Porusza on temat ślubawania sędziów i nałożonym na nich obowiązkach. Zaliczamy do nich przede wszystkim stanie na straży prawa i kierowania się zasadami godności i uczciwości w służbie i poza nią. Piotr Sztaba, który pełni funkcję rzecznika dyscyplinarnego uważa, że sędzi nie przystoi publicznie dzielić się w taki sposób swoimi przemyśleniami. „Pomimo że sędzia jak każdy obywatel ma prawo do wyrażania swoich poglądów, także politycznych, dotyczących działania osób piastujących najwyższe funkcje państwowe, to specyfika służby sędziego uzasadnia ograniczenie swobody wypowiedzi” – słowa rzecznika przytoczył w swoim artykule portal o2.pl.  A Wy jak oceniacie zachowanie sędziego?

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Znanej w piłkarskim świecie osobistości puściły nerwy. Jego zachowanie zarejestrowała kamera [WIDEO]

 

 

Źródła:

o2.pl.

Foto.: Commons.Wikimedia.org

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze