18.1 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Silne trzęsienie ziemi w Europie! Jest ostrzeżenie przed kolejnymi wstrząsami [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Pod koniec ubiegłego roku wielu ludzi było wstrząśniętych doniesieniami dotyczącymi trzęsienia ziemi jakie miało wówczas miejsce na terytorium Chorwacji. W reakcji na tamte wydarzenia Kościół oraz inne państwa i organizacje ruszyły z pomocą dla chorwackich rodzin mierzących się z tym dramatem. Teraz niestety świat obiegły niepokojące informacje o kolejnym trzęsieniu ziemi na południu naszego kontynentu.

 

ZOBACZ TEŻ: Agresywne wilki zaatakowały ludzi na Podkarpaciu!

 

Trzęsienie ziemi miało miejsce dzisiaj w godzinach przedpołudniowych w Grecji i było odczuwalne w połowie (według niektórych doniesień nawet w większej części) tego kraju. Wstrząsy odczuć mieli również mieszkańcy innych państw leżących na Półwyspie Bałkańskim.

 

Epicentrum wstrząsu było zlokalizowane w odległości około 22 km na północny zachód od miejscowości Larisa oraz ok. 350 km na północ od stolicy kraju- Aten. Sejsmolodzy ostrzegli przed możliwością wystąpienia całej serii niebezpiecznych wstrząsów wtórnych lub nawet kolejnego podobnie silnego trzęsienia ziemi.

 

Na duże ryzyko zaistnienia wstrząsów wtórnych wskazuje fakt, że hipocentrum dzisiejszego trzęsienia ziemi w Grecji miało być zlokalizowane dosść płytko, bo na głębokości zaledwie ok. 10 metrów.

 

W mediach pojawiły się już doniesienia o co najmniej kilku wstrząsach wtórnych. Przedstawiciele greckiej obrony cywilnej poinformowały, że w rejonie epicentrum trzęsienia ziemi powstały osuwiska ziemi.

 

 

 

 

Źródło: WNP.pl ; Facebook/trikalaola.gr ; Facebook/OPEN News

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze