Warszawa
niedziela, 19 maja, 2024

Pierwszy medal dla Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio! [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Polska zdobyła pierwszy medal na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Marcin Polak wraz z Michałem Ładoszem wywalczyli brązowy medal na dystansie 4000 m.

Ze względu na pandemię koronawirusa igrzyska paraolimpijskie w Tokio zostały przeniesione na 2021 rok. Polska już na samym początku udowodniła, że jest walecznym krajem. O zajęcie trzeciego miejsca zaciekle biła się z Alexandrem Lloverasem i Corentinem Ermenault, reprezentantami Francji. Nasi rodacy uzyskali czas 4.07,850, a ich rywalom udało się zakończyć zawody z wynikiem 4.08,126. Granica więc była naprawdę niewielka.

Pierwszy dzień paraolimpijskiej walki zdecydowanie należał do Holendrów ( Tristan Bangma i Patrick Bos) , którzy zajęli pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji znaleźli się Brytyjczycy ( Stephen Bate i Adam Duggleby). Zawody potrwają do 5 września, a nasz kraj łącznie reprezentuje 89 zawodników w 12 dyscyplinach.