28.5 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Stowarzyszenie dla Polski uczciło rocznicę Powstania Warszawskiego. „Cześć Ich Pamięci!” [FOTO]

Zobacz koniecznie

„Na placu Powstańców Warszawy po raz kolejny ułożyliśmy ze zniczy biało-czerwony symbol Polski Walczącej by uczcić pamięć Bohaterów walczących w #PowstanieWarszawskie44. Pamiętamy! Cześć Ich Pamięci!” – napisał na swoim profilu Minister Adam Andruszkiewicz.

 

 

W ten sposób Stowarzyszenie dla Polski Adama Andruszkiewicza uczciło pamięć Bohaterów Powstania Warszawskiego, podobnie jak tysiące Polaków w całym kraju. Działacze organizacji byli obecni także w innych miejscach stolicy, składając m. in. kwiaty, ale także w innych miastach Polski. Symbol Polski Walczącej z biało-czerwonych zniczy ustawiono również w podkarpackim Jarosławiu, Gdańsku czy Białymstoku.

 

Pamięć o Powstaniu Warszawskim wciąż nie słabnie wśród młodego pokolenia, nadając jej nowego wymiaru. To wzmacnianie współczesnej tożsamości narodowej na kanwie autorytetu poległych i wciąż żyjących Powstańców, który przekazuje najlepsze wzorce takie jak miłość i poświęcenie dla Ojczyzny.

 

Na facebookowym profilu Stowarzyszenia dla Polski również ukazała się krótka relacja z wczorajszych obchodów:

 

Działacze „dla Polski” zachęcają przy tej okazji do zgłaszania się w ich szeregi. Swoją ofertę kierują do młodzieży, ale także starszych osób, zainteresowanych angażowaniem się w tematy polityczne, patriotyczne czy ogólne sprawy społeczne.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze