25.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zaczął uciekać przed policją bo sądził, że jest pijany. Nie był

Zobacz koniecznie

Kierujący Alfą Romeo na Dolnym Śląsku chciał uniknąć kontroli drogowej. Policjanci rozpoczęli pościg.

35-letni kierowca włoskiego samochodu był bardzo zdeterminowany, aby funkcjonariuszom nie udało się go zatrzymać. Pościg zakończył się dopiero w szczerym polu. Mężczyzna chciał za wszelką cenę uciec, ponieważ sądził, że jest pijany. Jak się okazało podczas badania alkomatem – nie był.

Uciekał przed policją bo myślał, że jest pijany. Nie był

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki kontrolowali trzeźwości kierowców na wjeździe do miejscowości Sobótka. W pewnym momencie zauważyli, że jeden z kierowców najprawdopodobniej chce uniknąć spotkania z nimi. Kierowca Alfy Romeo widząc radiowóz gwałtownie zawrócił. Policjanci rozpoczęli pościg.

Mężczyzna nie zatrzymywał się mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Widząc jadący za nim radiowóz, przyspieszył.– 35-latek po kilku minutach został zatrzymany, pościg zakończył się na polu. Na rękach mężczyzny znalazły się kajdanki, a policjanci przystąpili do wyjaśniania przyczyn jego zachowania – mówi Paweł Noga z biura prasowego wrocławskiej policji.

Zatrzymany wyznał funkcjonariuszom policji, że rano spożywał alkohol i to dlatego obawiał się kontroli trzeźwości. Jak się jednak okazało, badanie alkomatem nie potwierdziło obaw kierującego. Wykryte śladowe ilości alkoholi nie kwalifikowały się nawet na wykroczenie.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze