26.2 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Reżim Łukaszenki nie odpuszcza. „50 agresywnych cudzoziemców próbowało sforsować granicę”

Zobacz koniecznie

Dzisiejsza noc była kolejną, podczas której spora grupa obcokrajowców próbowała przedrzeć się przez granicę polsko-białoruską.

„Wczoraj tj. 22.11 na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 174 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wobec 66 cudzoziemców funkcjonariusze Straży Granicznej wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży 50 agresywnych cudzoziemców próbowało sforsować granicę” – napisała we wtorek rano Straż Graniczna.

„Rejon Białowieży: kolejna próba nielegalnego przekroczenia granicy została wczoraj udaremniona przez żołnierzy i funkcjonariuszy. Atak agresywnych migrantów był wspierany przez białoruskie służby” – poinformowało z kolei Ministerstwo Obrony Narodowej. Na nagraniu słychać (skierowane najpewniej w polską stronę) wulgaryzmy w języku angielskim.

Z kolei w poniedziałek SG informowała, że „na odcinku ochranianym przez Placówkę w Dubiczach Cerkiewnych ok. 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski”, zaś „atak na polską granice nadzorowany był przez białoruskie służby”.

Źródło: Twitter

Fot.: twitter.com/MON_GOV_PL

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze