-3.8 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

Reżim Łukaszenki nie odpuszcza. „50 agresywnych cudzoziemców próbowało sforsować granicę”

Zobacz koniecznie

Dzisiejsza noc była kolejną, podczas której spora grupa obcokrajowców próbowała przedrzeć się przez granicę polsko-białoruską.

„Wczoraj tj. 22.11 na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 174 prób jej nielegalnego przekroczenia. Wobec 66 cudzoziemców funkcjonariusze Straży Granicznej wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży 50 agresywnych cudzoziemców próbowało sforsować granicę” – napisała we wtorek rano Straż Graniczna.

„Rejon Białowieży: kolejna próba nielegalnego przekroczenia granicy została wczoraj udaremniona przez żołnierzy i funkcjonariuszy. Atak agresywnych migrantów był wspierany przez białoruskie służby” – poinformowało z kolei Ministerstwo Obrony Narodowej. Na nagraniu słychać (skierowane najpewniej w polską stronę) wulgaryzmy w języku angielskim.

Z kolei w poniedziałek SG informowała, że „na odcinku ochranianym przez Placówkę w Dubiczach Cerkiewnych ok. 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski”, zaś „atak na polską granice nadzorowany był przez białoruskie służby”.

Źródło: Twitter

Fot.: twitter.com/MON_GOV_PL

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze