0.8 C
Warszawa
środa, 7 grudnia, 2022

Przyjąłeś już 3 dawkę? Czekaj na SMS-a.

Zobacz koniecznie

Resort Zdrowia rozpoczął wysyłanie wiadomości do kilku milionów Polaków. Chodzi o szczepienie przeciwko koronawirusowi.

Wiadomość o wysyłaniu SMS-ów do wszystkich, którzy przyjęli trzecią dawkę potwierdzono na rządowej stronie internetowej.„Dziś od godziny 9.00 rozpoczyna się wysyłka 7 mln SMS-ów do osób, które przyjęły już dawkę przypominającą” – czytamy.

Wiadomość stanowi podziękowanie za szczepienie, ale jednocześnie jest prośbą o zachęcenie innych do przyjęcia trzeciej dawki. Wiemy, jaka jest treść SMS-a wysyłanego przez resort zdrowia:

„Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych dawką przypominającą. Szczepienie COVID-19 chroni przed Omikronem. Zachęć innych do przyjęcia szczepienia. Więcej: pacjent.gov” – czytamy w wiadomości.

Kto dostał lub jeszcze dostanie wiadomość?

Resort wyjaśnia, że SMS-a otrzyma każdy „komu będzie zbliżał się termin szczepienia przypominającego oraz każdy, kto się zaszczepi dawką przypominającą”.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że resort stara się docierać do jak największej liczby osób z wiadomością o możliwości zaszczepienia, a także komunikatem, jak ważna jest to sprawa.

-W kontekście nadchodzącej fali Omikrona dawka przypominająca jest naszym najmocniejszym buforem bezpieczeństwa – powiedział szef resortu zdrowia zdrowia Adam Niedzielski, zacytowany przez gov.pl.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze