15.6 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Witalij Kliczko żartuje z niemieckiej „pomocy”. Nie uwierzysz co powiedział

Zobacz koniecznie

Niemcy zdecydowały się przekazać Ukrainie pomoc w postaci 5 tys. wojskowych hełmów ochronnych. Ambasador Ukrainy w Berlinie uznał to za „czysto symboliczny gest”.

Nieco ostrzej w temacie wypowiedział się były bokserski czempion a obecnie Mer Kijowa, Witalij Kliczko. Włodarz stolicy Ukrainy nazwał ten gest „absolutnym żartem” i zapytał „Co Niemcy chcą wysłać w następnej kolejności? Poduszki?”.

Szef niemieckiego resortu obrony Christine Lambrecht powiedziała w środę, że Niemcy dostarczą Ukrainie 5 tys. wojskowych hełmów ochronnych. Dodała, że ten gest to wyraźny sygnał, że Niemcy stoją po stronie Ukrainy.

Ambasador Ukrainy w Niemczech, Andrij Melnyk w rozmowie z dziennikiem „Handelsblatt” wyznał, że „powaga sytuacji” wymaga od rządu niemieckiego „natychmiastowego przemyślenia i zmiany kursu w kwestii dostaw broni na Ukrainę”. Dodał, że aktualnie Ukraina nie oczekuje od Niemców nawet broni, ale 100 000 hełmów i kamizelek ochronnych dla ochotników chcących bronić ojczyzny ramię w ramię z siłami zbrojnymi.

Wsparcie militarne dociera na Ukrainę od wielu państw. Np. Czechy wyślą tam 4 tys. pocisków artyleryjskich kalibru 152 mm a Wielka Brytania już wysłała Ukraińcom lekkie systemy obrony przeciwpancernej. Amerykanie przekazali aż 283 tony broni. Estonia dostarczy pociski przeciwpancerne Javelin.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze