14.7 C
Warszawa
piątek, 27 maja, 2022

Decyzja o zdalnym nauczaniu jeszcze w tym tygodniu? „Nie ma złudzeń”

Zobacz koniecznie

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski wyznał niedawno, że „sytuacja jest dramatyczna”. Chodziło o prognozy wskazujące na to, że pomiędzy 24 a 30 stycznia szacuje się liczbę zachorowań na nawet 50 tysięcy dziennie. To oznacza powrót nauki zdalnej?

Wiele szkół z uwagi na konieczność już przechodzi w tryb zdalny lub hybrydowy. Wszystko przez zakażenia wśród nauczycieli i uczniów.

Jeszcze w zeszłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że rząd nie planuje wdrożenia zdalnego nauczania na terenie całego kraju.– Tak się fortunnie składa, że wchodzimy w okres ferii, a więc dzieci nie będą uczestniczyły w nauczaniu stacjonarnym – powiedział szef resortu zdrowia.

Minister edukacji Przemysław Czarnek jeszcze w piątek powiedział, że priorytet rządu to utrzymanie nauczania stacjonarnego. W poniedziałek nieco zmienił narrację. 

-Obserwujemy sytuację z dnia na dzień, jeśli by się działo coś absolutnie dramatycznego działo dramatycznego, będziemy podejmować decyzje, mamy kilka wariantów działań – powiedział na antenie Polskiego Radia.

Jeden z wariantów to testowanie kadry pedagogicznej po feriach. Decyzje wiążące w tej kwestii mają podejmować służby sanitarne wraz  z Ministerstwem Zdrowia.

Powrót nauczania zdalnego jeszcze w tym tygodniu?

-Rosnąca liczba zakażeń na bieżąco modyfikuje plany rządu. Jeśli tempo się utrzyma, to decyzja o zdalnym nauczaniu w całym kraju może zapaść jeszcze w tym tygodniu. W życie może wejść po okresie ferii albo niemalże od razu. Wszystko zależy od rozwoju piątej fali. Podsumowując, nie ma złudzeń, zdalne nauczanie jest bardzo prawdopodobne – mówi źródło z otoczenia resortu zdrowia.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze