23.5 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Diesel po 9 złotych za litr w przyszłym tygodniu? Są najnowsze prognozy

Zobacz koniecznie

Ceny paliw znowu w górę? Portal e-patrol przestawił prognozowane ceny na 28 marca – 3 kwietnia. Jedno z paliw  zdrożeje na pewno.

Jak wynika z danych przedstawionych przez analityków portalu e-petrol.pl w nadchodzącym tygodniu wzrośnie zwłaszcza cena diesla z 7,29 zł za litr ( dane na 23 marca) do 7,32-7,39 zł za litr.

Mniejsze podwyżki czekają kierowców tankujących Pb95 – jej średni koszt 23 marca wynosił 6,59 zł i w nadchodzącym tygodniu cena ma nie przekroczyć 6,63 zł za litr. Z kolei autogaz ma kosztować w przyszłym tygodniu między 3,74 a 3,84 zł/l. Względem średniej ceny z 23 marca, która wynosiła 3,79 zł/l różnic może nie być albo będą znikome.

Skąd ponowny wzrost cen ropy? Zdaniem e-petrol.pl to Milka czynników. Mowa o ataku na jeden z terminali w Arabii Saudyjskiej oraz kolejnych sankcjach. Wszystko to przekłada się na wzrost cen baryłki ropy i rosnące ceny w hurcie.

Nalezy wskazać, że za paliwo płacilibyśmy jeszcze więcej gdyby nie obniżenie stawki podatku VAT Z 23% do 8%. Gdyby nie ten ruch rządu dziś cena za benzynę zbliżałaby się do 8 zł za litr a oleju napędowego do 9 zł za litr.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze