4.7 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Facebook? Instagram? Wstrząsająca decyzja Rosji w sprawie Mety!

Zobacz koniecznie

Już w pierwszych dniach marca Roskomnadzor zablokował funkcjonowanie na terenie Rosji Instagrama i Facebooka. Teraz tę decyzję potwierdził moskiewski sąd. Instytucja poszła jednak o krok dalej!

Zgodnie z decyzją moskiewskiego sądu amerykańska Meta znana w przeszłości jako Facebook została uznana za… organizację ekstremistyczną! O rozpowszechnianie takich treści Metę oskarżał Roskomnadzor. FBS z kolei mówiło o działaniach Mety przeciwko Rosji. Rosyjskiej armii.

Jednym z powodów decyzji jest specyficzna polityka firmy, która tymczasowo dopuściła publikację wpisów w stylu: śmierć rosyjskim najeźdźcom. Jednocześnie Meta podkreślała, że rusofobia i wezwania do krzywdzenia rosyjskich cywilów są niedopuszczalne.

Decyzja sądu oznacza, że działalność Facebooka i Instagrama w Rosji są zakazane! Ciągle ważą się losy WhatsAppa – nadal funkcjonującego, ale także należącego do Mety.

Rosjanie mogą korzystać z mediów Mety za pośrednictwem VPN i nie jest to karalne, chyba że użytkownik złamie nowe rosyjskie prawo zakazujące nazywania wojny wojną.

Źródło: rfm24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze