16.6 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Problemy popularnego aktora! Piotr Z. usłyszał zarzuty, ale nie przyznaje się do winy

Zobacz koniecznie

Znany polski aktor Piotr Z. usłyszał zarzuty znieważenia i zniesławienia por. Anny Michalskiej – wynika z medialnych doniesień. Artysta miał w mediach społecznościowych zaatakować rzecznik prasową Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Przesłuchanie Piotra Z. odbyło się w tym tygodniu w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. To właśnie ona postawiła mu zarzuty.

Prokuratura podaje, że aktor nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienie w sprawie.

Internetowy wpis aktora powstał w listopadzie. Piotr Z. opublikował zdjęcie por. Michalskiej ze Straży Granicznej i stwierdził, że jest to twarz bestialstwa oraz standardów obowiązujących w państwie rządzonym przez PiS, które w ocenie aktora są bandyckie. Wkrótce po publikacji tekstu najpewniej poszedł po rozum do głowy i usunął wpis. Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedział jednak wtedy zgłoszenie zawiadomienia.

Wpis Piotra Z. spowodował już inne reperkusje. Po publikacji współpracę z nim zakończyła opolska policja. Wcześniej aktor występował w spocie zwalczającym prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, ale w przyszłości takiej współpracy nie będzie. Rzecznik opolskiej policji mówi wprost, że powodem są niewłaściwe wpisy aktora pod adresem mundurowych.

Jeśli sąd uzna Piotra Z. za winnego, to grozi mu grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do roku.

Źródło: tysol.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze