20.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

To już pewne! Rząd podjął decyzję w sprawie maseczek oraz kwarantanny!

Zobacz koniecznie

Koniec z obowiązkowymi maseczkami w budynkach! Wyjątek stanowią szpitale, a rząd rekomenduje zasłanianie ust i nosa w dużych skupiskach. Znikają także izolacje i kwarantanny. Ale należy pamiętać, że nie znika koronawirus!

„Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich” – ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Znosimy także izolację i kwarantannę. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu” – dodał szef resortu zdrowia.

Cytowany na Twitterze resortu zdrowia Grzegorz Juszczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego zauważa, że „Zespół ds. prognozowania epidemii prognozuje liczbę zakażeń i zgonów. Uwzględniając wszystkie zmiennie, takie jak powrót dzieci do szkół, ale także napływ uchodźców wojennych, u których poziom uodpornienia sięga nawet 80 proc., nie powinny powodować zdecydowanie większej liczby zakażeń. Upowszechnia się podwiarant wirusa Omicron. W Polsce ten subwariant dominuje i wynosi aż 70 proc.” – czytamy.

Źródło: Twitter

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze