9.6 C
Warszawa
piątek, 22 marca, 2024

Rosjanie wycofali swoje wojska. TO napisali o Polakach

Zobacz koniecznie

Wojna na Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Teraz Rosjanie wycofali swoje wojska z przedmieść Kijowa i…to napisali o Polakach. Będziesz w szoku.

Od kiedy rozpoczęła się wojna na Ukrainie z mediów na całym świecie dochodzi do nas wiele niepokojących informacji, zdjęć i nagrań z Ukrainy. Nie tak dawno media poinformowały o wycofaniu wojsk rosyjskich z przemieść Kijowa. Wojna się jednak nie skończyła i nic nie wskazuje na to, aby miała się zakończyć. Eksperci przewidują, iż może potrwać nawet kilka lat.

Teraz Internet obiegło jednak pewne zdjęcie, które przedstawia jeden z zbombardowanych przez Rosjan budynków. Na budynku widzimy napis, w którym mowa o Polakach.

No i co, synku, pomogły ci twoje Lachy?

-możemy przeczytać.

W miejscowości Hostomel wewnątrz zniszczonego budynku Rosjanie pozostawili graffiti – cytat z „Tarasa Bulby” Nikołaja Gogola (…)

-pisze z kolei jeden z użytkowników Twittera.

Te słowa to cytat z książki Taras Bulba, która napisana została przez Nikołaja Gogola, który był rosyjsko-ukraińskim pisarzem. Książka pochodzi z 1835 roku. Opisuje powstania kozackie, znajduje się tam wiele antysemityzmu. Jest też antypolska.

Zdjęcie, o którym mowa można zobaczyć tu:

ZOBACZ TAKŻE: Rosja zdecydowała! Polska ma czas do 13 kwietnia

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujące zagranie sportowca! Nie uwierzysz co zrobił [WIDEO]

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze