1.7 C
Warszawa
piątek, 19 kwietnia, 2024

Rosyjska zbrodnia w Buczy! Premier Morawiecki wzywa do powołania komisji do zbadania ludobójstwa

Zobacz koniecznie

To, co zostawili za sobą Rosjanie wycofujący się z ukraińskiego miasta Bucza, wstrząsnęło światową opinią publiczną. Nie sposób bowiem przejść obojętnie od ewidentnego ludobójstwa popełnionego na cywilach, w tym kobietach i dzieciach oraz skrajnego bestialstwa rosyjskiego wojska. W obliczu tych faktów polski premier wzywa do działania!

„Ludobójstwo dokonane w Buczy zmienia wszystko w postrzeganiu tej wojny. Zachód już nie musi się domyślać, co Rosjanie naprawdę robią na Ukrainie. Od ciał setek cywilów zamordowanych z zimną krwią i szwadronów śmierci chodzących od drzwi do drzwi i strzelających do matek i ojców na oczach ich dzieci, nie da się odwrócić wzroku. Chcemy natychmiastowego powołania międzynarodowej komisji do zbadania zbrodni ludobójstwa w miastach na Ukrainie” – napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

„Wzywam także liderów Unii Europejskiej do natychmiastowego i zdecydowanego działania, do wdrożenia takich sankcji i działań, które wreszcie złamią machinę wojenną Putina, które zabiorą jej powietrze. Doprowadzą do skonfiskowania majątków Federacji Rosyjskiej i rosyjskich oligarchów zdeponowanych w bankach zachodniej Europy. To wezwanie jest szczególnie szczególnie skierowane w stronę najsilniejszych i najbogatszych państw Unii, Niemiec czy Francji. Przywództwo to nie tchórzostwo, czy kalkulacje. To bezkompromisowa walka ze złem. Zobowiązuje nas ono do robienia wszystkiego co w naszej mocy, żeby zapobiegać kolejnym zbrodniom ludobójstwa” – wezwał polski premier.

„Czas na kalkulacje się skończył, bestialstwa totalitarno-faszystowskiego reżimu z Rosji dotykają coraz większej grupy obywateli Ukrainy. Zamiast dyskutować o prawach człowieka w ciepłych salach konferencyjnych, zacznijcie ich w końcu bronić!” – zaapelował Mateusz Morawiecki.

Źródło: FB

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze