28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Świnia Kadyrow. Nowa rasa efektem pracy ukraińskich hodowców

Zobacz koniecznie

Ukraińscy naukowcy przez wiele lat pracowali nad wyhodowaniem świni o oczekiwanych parametrach. Chodziło między innymi o dużą ilość smalcu. W tym celu dokonywali krzyżówek oraz eksperymentów. Teraz odnieśli sukces, a efekt swoich trudów nazwali… na „cześć” czeczeńskiego bojownika Ramzana Kadyrowa.

Nazwa nowej rasy świni nawiązuje do lidera czeczeńskich bojowników, który wspiera reżim Władimira Putina oraz rosyjską inwazję na Ukrainę. Podlegli mu „kadyrowcy” oskarżani są o udział w pospolitych przestępstwach, w tym porwania dla okupu, a formacja najpewniej współuczestniczyła w ludobójstwie w Buczy.

To właśnie dlatego hodowcy postanowili nadać nowej rasie tłustej świni nazwę Kadyrow. Dodatkowo – jak mówi jeden z naukowców – pierwszy i główny knur rodziny otrzymał imię Ramzan. Z relacji wynika, że zwierzę ma brodę i kły.

Hodowca zauważa też, że świnia Kadyrow, choć tłusta i wielka, jest bardzo płochliwa. Prosięta, chociaż szybko nabierają masy, mają się bać najmniejszego hałasu. Dodatkowo obserwacje poczynione po sprzedaży prosiaków do innych hodowli wskazują, że rasa wykasuje przystosowanie do życia w górach.

Już wkrótce zwierzęta w tej odmianie upowszechnią się w hodowli, a świnia rasy Kadyrow trafi na ukraińskie stoły.

Tymczasem czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow najpewniej nie skosztuje mięsa zwierzęcia nazwanego jego imieniem, gdyż jako muzułmanin nie je wieprzowiny. Świnia bowiem – także świnia Kadyrow – to w islamie zwierzę nieczyste.

Widać więc wyraźnie, że nazwanie tłustego, ale strachliwego stworzenia w ten sposób nie ma na celu oddanie szacunku czeczeńskiemu bojownikowi na usługach Władimira Putina.

Źródło: swiatrolnika.info

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze