13.5 C
Warszawa
piątek, 17 maja, 2024

Ukraińcy wykupią połowę kamienic w Przemyślu? Grzegorz Braun był za! VIDEO

Zobacz koniecznie

Obecny stosunek posła Konferencji Grzegorza Brauna do Ukrainy, Ukraińców oraz Rosji i Rosjan jest – delikatnie mówiąc – kontrowersyjny. Media podawały m.in., że ekscentryczny polityk podczas spotkania ze swoimi fanami nazwał pomaganie uchodźcom… grzechem, gdyż w tym samym czasie problemy materialne mają także Polacy. Jednak nie zawsze były reżyser zachowywał się w ten sposób.

Twitterowy profil Antyfoliarz.pl zajmujący się prezentowaniem kontrowersyjnych wypowiedzi polityków oraz internautów zbiorczo określanych mianem foliarzy lub szurów z powodu rozpowszechniania teorii spiskowych, wrogiego nastawienia wobec szczepionek przeciwko COVID-19 oraz przychylnego podejścia względem Rosji i Władimira Putina, opublikował nagranie sprzed lat. W krótkim filmie występuje Grzegorz Braun, który tłumaczy, jak widziałby stosunki Polski z Ukrainą oraz Białorusią.

I choć w nagraniu sprzed lat reżyser sprzeciwia się przyjmowaniu Ukrainy do Unii Europejskiej, to mówi to z troski, z tych samych powodów, dla których jest przeciwnikiem obecności Polski w tej instytucji. Jego zdaniem relacje między narodami należałoby ułożyć na zasadach wolnego handlu oraz swobodnej wymiary towarów i pieniędzy. To prawdziwy dialog – oceniał Braun.

Niech do tego dojdzie, że Polacy wykupią pół Lwowa, że Polacy wykupią połowę kamieniczek przy lwowskim rynku. A w tym samym czasie niech się Ukraińcy tak wzbogacą, żeby wykupić połowę kamieniczek w Przemyślu i ćwierć Rynku krakowskiego. I proszę bardzo! – mówił Grzegorz Braun, który nazwał także Ukraińców pobratymcami oraz braćmi, dziećmi tej samej cywilizacji łacińskiej.

Całe nagranie dostępne TUTAJ:

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze