20.2 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

COVID, kryzys i transakcje bezgotówkowe. Za nami kolejne Spotkanie z Ekonomią!

Zobacz koniecznie

Tym razem inicjatywa Centrum im. Władysława Grabskiego zawitała do Suwałk, a młodzi Polacy uczestniczący w Spotkaniu z Ekonomią mieli okazję poznać zagadnienie roli państwa w reagowaniu na kryzysy na przykładzie problemów wynikających z pandemii COVID-19. Dodatkowym interesującym elementem była kwestia transakcji.

2 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej przy ul. Mickiewicza 3 w Suwałkach odbyło się siódme wydarzenie w ramach Spotkania z Ekonomią.

Cykl to wynik projektu realizowanego przez Fundację Centrum im. Władysława Grabskiego. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki sfinansowaniu Spotkania z Ekonomią ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Zadanie: Edukacja młodzieży w zakresie wiedzy ekonomicznej i historycznej połączona z rozwojem instytucjonalnym Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego w latach 2020-2022.

Gościem Spotkania z Ekonomią w Suwałkach była dr Katarzyna Obłąkowska z Instytutu Finansów, która wygłosiła wykład pt. Rola państwa w kryzysie na przykładzie kryzysu pandemicznego COVID-19 oraz transakcje gotówkowe i bezgotówkowe w Polsce.

Do młodych należy przyszłość, zatem jeżeli teraz zrozumieją ekonomię, rolę państwa, także w gospodarce, to będą potem wiedzieli, jak kreować działalność publiczną – mówi cytowana przez TVP Białystok dr Obłąkowska.

Uważamy, że wiedza ekonomiczna jest bardzo potrzebna młodzieży, bo przydaje się w dorosłym życia: kwestia zarządzania finansami osobistymi, ale też osoby podejmują pracę w wielu sektorach gospodarki i warto wiedzieć o takich szczegółach związanych z finansami – zauważa natomiast w rozmowie z Radio 5 (YouTube) Piotr Wasilewski, współorganizator wydarzenia.

Już wkrótce kolejne Spotkania z Ekonomią.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze