27 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Takiego Spotkania z Historią jeszcze nie było! Zobacz jak przebiegała lekcja w Wysokiem Mazowieckiem

Zobacz koniecznie

W czwartek 26 maja w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się kolejne wydarzenie w ramach Spotkania z Historią. Tym razem uczniowie poznali dzieje II RP. Co istotne, prelegent zdecydowała się przekazać młodzieży wiedzę w innowacyjny sposób!

Organizacja Spotkań z Historią możliwa jest dzięki wsparciu projektu Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego z funduszy Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Podczas Spotkania z Historią w Wysokiem Mazowieckiem prelegent Agnieszka Roszkowska-Bogucka wygłosiła wykład na temat sytuacji społecznej i gospodarczej II Rzeczypospolitej.

Mówiąc o wykładzie należy jednak odnotować, że prelegent zdecydowała się zastosować także aktywizujące i innowacyjne metody dydaktyczne: narzędzia TIK (Jigsaw Planet, AnswerGarden i kahoot).

Tym razem uczniowie nie musieli więc wyłącznie słuchać wykładu, a w ruch poszły nawet telefony. Okazuje się bowiem, że i one mogą stać się sojusznikiem edukacji! Mowa o metodzie Jigsaw Planet, która polegała na układaniu przez uczniów wirtualnych puzzli tworzących mapę II RP.

W przestrzeni cyfrowej odbyła się także burza mózgów oraz quiz, a Spotkanie z Historią w Wysokiem Mazowieckiem zakończyła część artystyczna.

Spotkania z Historią to bardzo ciekawa inicjatywa. Dzięki nim mogłam przybliżyć uczniom mniej znane wydarzenia z historii naszego państwa oraz utrwalić te, o których dość często mówi się na lekcjach historii. Ważne jest też, że dzięki narzędziom TIK udało mi się zaktywizować młodzież i zaangażować ją do pracy. W ten sposób zdobyta wiedza pozostanie w pamięci słuchaczy na dłużej – ocenia Agnieszka Roszkowska-Bogucka.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze