23.6 C
Warszawa
poniedziałek, 20 maja, 2024

To już od dziś! Rząd zmienił prawo, w kieszeniach kierowców zostaną pieniądze

Zobacz koniecznie

W końcu doczekaliśmy się likwidacji absurdu istniejącego w Polsce od bardzo wielu lat. Dzięki przepisom z tzw. pakietu deregulacyjnego dotyczącym Prawa o ruchu drogowym obowiązek posiadania nalepki na szybie stał się historią. I bardzo dobrze!

Lista zmian, jakie formalnie weszły w życie 4 września (a w praktyce 5, gdyż urzędy nie pracują w niedzielę) jest jednak dłuższa. Znaczenie tracą bowiem także karty pojazdu. Od teraz nie musimy przekazywać tej książeczki osobie, której sprzedamy lub podarujemy pojazd.

Warto jednak podkreślić, że wycofanie obowiązku posiadania nalepek kontrolnych na przedniej szybie nie oznacza, że dziś o poranku wszyscy powinniśmy je usuwać. Wolno je zachować. Decyzja należy do kierowcy.

Zmiana podejścia do nalepek oraz kart pojazdu to kolejna dobra zmiana wprowadzona przez rząd do polskich przepisów o ruchu drogowym w tym roku. Kilka miesięcy temu zaczęło bowiem obowiązywać prawo pozwalające zachować tablice rejestracyjne właścicielowi mieszkającemu w innym powiecie (nie dotyczy to rzecz jasna samochodów sprowadzonych z innego kraju).

Dzięki poprzednim oraz obecnym zmianom w kieszeniach kierowców nabywających pojazd zostaną konkretne kwoty. Co prawda nie są to sumy pozwalające na zakup samochodu wyższej klasy, gdyż mówimy o kilkudziesięciu złotych, ale zawsze to coś. Oszczędzamy ponadto czas.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze