4.2 C
Warszawa
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Co dalej z kultowym polskim serialem? Takiej decyzji TVP nikt się nie spodziewał!

Zobacz koniecznie

Czy fani serialu „Ojciec Mateusz” powinni spodziewać się rychło nadejścia chwili, w której ich ulubiony obraz telewizyjny przestanie być produkowany? Na razie zbyt wcześnie na takie wnioski, ale i tak nikt nie spodziewał się takiej decyzji Telewizji Polskiej.

TVP zakończyła bowiem współpracę z ATM Grupa. To właśnie ta firma była dotąd producentem serialu „Ojciec Mateusz”.

Film produkowany jest od roku 2008 i opowiada o przygodach księdza rozwiązującego zagadki kryminalne. Wielość odcinków i zróżnicowanie fabuły zrodziły wiele żartów sugerujących, że malowniczy Sandomierz, w którym rozgrywa się akcja serialu, to istne polskie zagłębie zbrodni.

Rolę tytułowego Ojca Mateusza (który nie jest zakonnikiem, więc teoretycznie należałoby go raczej nazywać księdzem) gra ceniony polski aktor Artur Żmijewski. Ale i pozostali aktorzy należą do grona najlepszych w kraju.

Obecnie TVP1 prezentuje widzom 28. sezon serialu produkowanego do tej pory przez ATM Grupa. Telewizja Polska postanowiła jednak nie przedłużać współpracy z producentem.

Z doniesień mediów wynika, że do tej pory nie ogłoszono wyników konkursu na nowego producenta. O taką umowę zabiegały różne firmy, w tym ATM Grupa. Możliwe więc, że to właśnie TVP samodzielnie będzie produkować serial. Na razie nie ma jednak żadnych doniesień ani nawet pogłosek o planach zakończenia nagrywania nowych odcinków.

wirtualnemedia.pl / wprost.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze