6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Kryzys na świecie, Trump na Twitterze, rynek medialny w Polsce. Za nami V zjazd Akademii Nowych Mediów

Zobacz koniecznie

Od 19 do 20 listopada w Krakowie odbywał się kolejny, V zjazd Akademii Nowych Mediów. Tym razem uczestnicy projektu Centrum Grabskiego poznali kulisty storytellingu. A to nie koniec! Komentowano także odblokowanie Donalda Trumpa na Twitterze, co ściśle wiąże się z problematyką nowych mediów. Uczestnicy poznali ponadto kluczowe zagadnienia związane z trwającym kryzysem gospodarczym oraz obszary związane z funkcjonowaniem mediów pod względem finansowym, merytorycznym i technicznym.

Akademia Nowych Mediów to projekt Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. W ramach comiesięcznych, weekendowych zjazdów młodzi Polacy mają okazję lepiej zrozumieć realia rządzące mediami cyfrowymi. A to wszystko dzięki spotkaniom z niezwykłymi ekspertami i specjalistami. Ponadto młodzi uczestnicy mogą skupić się wyłącznie na zdobywaniu wiedzy, a inne sprawy nie muszą ich martwić, gdyż projekt jest dla nich bezpłatny! Jest to możliwe dzięki wsparciu partnera strategicznego: Banku Gospodarstwa Krajowego. Partnerem Akademii Nowych Mediów jest także Fundacja Empiria i Wiedza.

Uczestnicy Akademii Nowych Mediów podczas zjazdu w Krakowie rozwijali swoje kompetencje poprzez udział w wykładach i warsztatach. Wśród tematów poruszanych na V zjeździe dominowały kwestie związane z mediami, a prowadzący zaprezentowali słuchaczom odkrywcze spojrzenie na omawiane zagadnienia, co sprzyjało poszerzaniu horyzontów uczestników projektu.

W ramach V zjazdu Akademii Nowych Mediów uczestnicy poznali problematykę finansowania współczesnych środków masowego przekazu oraz rynku medialnego w Polsce. Mogli także sprawdzić się w roli dziennikarzy radiowych i poznać pracę w tym zawodzie od strony merytorycznej oraz technicznej. Zgłębili ponadto kulisy tzw. storytelling – ważnego segmentu funkcjonowania w nowych mediach. Zajęcia dotyczyły także aktualnej sytuacji światowej gospodarki, a uczestnicy mieli okazję porozmawiać również o… odblokowaniu Donalda Trumpa na Twitterze. To ważne wydarzenie w obszarze relacji nowych mediów i polityki.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze