32.3 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Za nami listopadowe spotkanie Podlaskiego Klubu Patriotycznego

Zobacz koniecznie

W ubiegły czwartek w siedzibie Podlaskiego Klubu Patriotycznego przy ul. Jurowieckiej 30A/2 w Białymstoku odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu miasta i regionu. To m.in. członkowie młodzieżowych rad, samorządów studenckich oraz harcerze.

Siedziba klubu stwarza świetne okoliczności do rozmów i organizacji działań na rzecz lokalnych inicjatyw. To przede wszystkim wydarzenia patriotyczne związane z ważnymi rocznicami, aktywizacja młodzieży szkolnej, podnoszenie własnych kompetencji, a także organizacja spotkań otwartych w podlaskim klubie Fundacji Prosto z Mostu.

Pierwsze zebranie poprowadził Bartosz Sokołowski. Wygłosił referat o Narodowym Święcie Niepodległości w lokalnej pamięci historycznej w związku z kolejną rocznicą 11 listopada. Należy pamiętać, że sam Białystok nie wrócił w granice Rzeczypospolitej tego samego dnia co ziemie centralnej Polski, a kilka miesięcy później –19 lutego 1919 roku. Miasto wymagało wówczas wielu niezbędnych inwestycji oraz uporządkowania spraw administracyjnych.

Podlaski Klub Patriotyczny zamierza prowadzić aktywną działalność w Białymstoku i całym regionie, docierając zwłaszcza do młodych ludzi. W planach są już kolejne spotkanie otwarte na tematy społeczno-polityczne.

Powstanie Podlaskiego Klubu Patriotycznego było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku. Lokal znajduje się w Białymstoku przy ul. Jurowieckiej 30A/2.

Źródło: materiały prasowe

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze