19.2 C
Warszawa
piątek, 19 lipca, 2024

Ekonomia dla wszystkich? Dla Fundacji Rozwoju Edukacji Ekonomicznej to nie problem!

Zobacz koniecznie

Mimo postępu i rozwoju świadomości Polaków w wielu obszarach życia obywatelskiego, ekonomia pozostaje niezmiennie największą piętą achillesową społeczeństwa. Polacy wypadają według wszystkich badań na marnym końcu rankingu oceny wiedzy ekonomicznej. Walczyć z tym zjawiskiem postanowiła Fundacja Rozwoju Edukacji Ekonomicznej.

Kampania edukacyjna “Ekonomia od zaraz” ma być przystępną formą poznawania podstawowych pojęć i zjawisk w gospodarce lub prowadzeniu gospodarstwa domowego. Przecież wszystko zaczyna i kończy się na ekonomii, bez której nie sposób prowadzić skutecznie finanse rodzinne lub firmowe. Projekt Fundacji Rozwoju Edukacji Ekonomicznej w postaci postów i konkretnych informacji zawartych w grafikach niesie wiedzę w mediach społecznościowych. Dzisiaj wirtualne podwórko powinno odgrywać największą rolę w zdobywaniu nowych pożytecznych informacji dla ludzi młodych, którzy są głównymi adresatami kampanii.

– Jednym z głównych problemów związanych z edukacją ekonomiczną młodzieży jest brak wiedzy wśród społeczeństwa. Młodzi ludzie często nie rozumieją skutków swoich decyzji i nie mają możliwości kształtowania dobrych praktyk tym większej świadomości o swoich wydatkach. Prowadzi to do problemów związanych ze wzrostem zadłużenia i brakiem oszczędności w dorosłym życiu. – stwierdza Jan Goleński, Przewodniczący Rady Programowej Fundacji Rozwoju Edukacji Ekonomicznej.

Inflacja, kredyty czy też pojęcia PKB i parametrów finansowych to niektóre elementy kampanii, która daje młodzieży łączyć czas spędzony w social mediach z pożytecznym zdobywania niezbędnej wiedzy. Jak mówią sami przedstawiciele organizacji jest to wiedza, która powinna zostać zdobyta w okresie edukacji w szkole, ale jak wiadomo polski system edukacji mimo kroków w dobrym kierunku wprowadzenia Biznesu i Zarządzania, nie ma porównania z potęgą mediów społecznościowych. Sama teoria jest nudna, a z teorią właśnie zamierza walczyć FREE w następnych projektach.

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze