28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Za nami czwarty zjazd Akademii Patriotyzmu. Czym zajmowali się słuchacze?

Zobacz koniecznie

W sobotę 17 czerwca odbył się kolejny, czwarty już zjazd Akademii Patriotyzmu. Tym razem jej słuchacze skupili się na tematach związanych z ekonomią, przetwarzaniem informacji, ryzykiem manipulacji w mediach, a także niezwykle przydatnym, ale niekiedy ignorowanym zagadnieniem emisji głosu.

Podczas sobotniej Akademii jako pierwszy zajęcia poprowadził dr Piotr Cymanow. Był to wykład połączony z dyskusją na temat: „Kilka kroków w świecie finansów osobistych. Między bankami a rynkiem giełdowym”. W trakcie debaty uczestnicy rozmawiali o zależności i związkach pomiędzy światem wielkich finansów, a finansami osobistymi.

Drugi z prelegentów, Michał Kossakowski, w ramach warsztatów szkolił grupę z emisji głosu. Podczas jego wykonywano ćwiczenia rozluźniające aparat mowy. Uczestnicy skupiali się też na aspektach oddechowych. Omówione zostały ponadto medyczne aspekty emisji głosu, przydatne w pracy z mikrofonem.

Z kolei następne zajęcia prowadzone przez redaktor Dominikę Kossakowską, szefową newsroomu Radia Kraków, zatytułowane były „ABC Dziennikarza. Jak szukać, przetwarzać i prezentować informacje”. Koncentrowały się one na zapoznaniu uczestników Akademii z warsztatem dziennikarza – m. in. w kontekście wyszukiwania informacji w social mediach, robieniu prasówek oraz tworzeniu planu pracy.

Ostatnią część zjazdu uczestnicy poświęcili na zajęcia pt. „Manipulacja, czyli o tym jak się nie dać”. W ich trakcie dr Krzysztof Tenerowicz na konkretnych przykładach starał się przekazać słuchaczom wiedzę na temat rodzajów i technik manipulacji oraz sposobów obrony przed kłamstwami.

Piąty zjazd Akademii Patriotyzmu zaplanowano na sierpień. Wtedy też odbędzie się Szkoła letnia Akademii Patriotyzmu.

Organizatorzy zapraszają do śledzenia informacji na temat projektu na stronach internetowych oraz w social mediach.

Źródło: materiały prasowe

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze