22.9 C
Warszawa
poniedziałek, 17 czerwca, 2024

Minister Cieszyński w Miliczu: Cyfrowa Polska musi być w rękach Polaków

Zobacz koniecznie

W sobotę 8 czerwca w Miliczu o problemach Polek i Polaków miał przyjemność porozmawiać Janusz Cieszyński – Minister Cyfryzacji. Było to kolejne spotkanie w formie otwartej, w którym lokalna społeczność mogła przedstawić to, czego jeszcze potrzebuje w naszym państwie, ale także w lokalnym środowisku.

W sali pełnej ludzi nie zabrakło wielu ciekawych tematów do dyskusji. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej przemowy kapłana i poświęcenia miejsca spotkania. Następnie Minister Cyfryzacji podkreślił to, że wszystkie działania, które podejmuje rząd są odpowiedzią na potrzeby obywateli naszego Państwa.

Znajdujemy rozwiązania na problemy Polaków. Chodzi nie tylko o teraz ale także o przyszłość naszą i naszych dzieci – przyszłość kraju – podkreślił Minister Cieszyński.

Następnie przypomniał on również wszystkim sytuację ekonomiczną obywateli sprzed rządów Prawa i Sprawiedliwości:

Ja pamiętam bardzo dobrze lata do 2015 roku. Spotkałem i miałem przyjemność wtedy rozmawiać z jednym z pracowników instytucji rządowej. Z przykrością oświadczył on, że zarabia 3-4 w polotach do 5zł za godzinę pracy. – mówił Cieszyński. 

W dalszym etapie spotkania rozpoczęła się część dyskusji z mieszkańcami Milicza, na której to zostały poruszone takie tematy jak: skuteczne prowadzenie kampanii Prawa i Sprawiedliwości, polityka historyczna Polski i Ukrainy, służba zdrowia, skuteczność cyberbezpieczeństwa w Polsce, laptopy dla czwartoklasistów, sprawy lokalnej społeczności i samorządu terytorialnego, reforma sądownictwa, skuteczna obrona narodowych interesów w Parlamencie Europejskim, polityka prorodzinna rządu względem pokoleń – promocja rodzin wielodzietnych.

Na koniec Minister Janusz Cieszyński podziękował wszystkim za to, że znaleźli czas w tym upalnym okresie urlopowym na zajęcie się sprawami ważnymi dla nas wszystkich. Minister podziękował również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spotkania oraz zapewnił o dwustronnej potrzebie współpracy, która przyniesie dobre owoce na kolejne lata dla wszystkich.

 

Redaktor: Jakub Michał Fedoszczak

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze