18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Strzelanina w Poznaniu. Napastnik był zwolennikiem dostępu do broni palnej (WIDEO)

Zobacz koniecznie

Napastnik, który zastrzelił w Poznaniu Konrada Domagałę startował w 2015 roku do sejmu z listy partii KORWiN. Był także zwolennikiem dostępu do broni palnej bez pozwolenia.

29-latek, który w niedzielę w Poznaniu zastrzelił narzeczonego swojej byłej partnerki a następnie strzelił do siebie miał pozwolenie na broń, które czasowo cofnięto w 2022 roku, kiedy to powiedział, że „coś sobie zrobi”. Później jednak pozwolenie mu zwrócono.

Motywem zabójstwa według policji była nieszczęśliwa miłość — do zdarzenia doszło na oczach byłej dziewczyny sprawcy — aktualnej narzeczonej ofiary.

Jak mówi rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, sprawca uzyskał pozwolenie na broń do celów kolekcjonerskich i sportowych w 2018 roku. Na początku 2022 roku była dziewczyna zgłosiła policji, że mężczyzna mówił, że „coś sobie zrobi”. Wówczas został zatrzymany na kilkudniową obserwację a Wydział postępowań administracyjnych poznańskiej policji wydał decyzję o cofnięciu mu uprawnień.

Wówczas napastnik złożył odwołanie i po przejściu ścieżki odwoławczej, uzyskał niezależną, korzystną dla siebie opinię, przez co policja musiała zwrócić mężczyźnie broń.

Czy Waszym zdaniem dostęp do broni palnej powinien być w Polsce powszechny?

 

fot. YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze