-0.5 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Ekspert: Ceny paliw NIE WZROSNĄ. Zarówno detaliczne, jak i hurtowe

Zobacz koniecznie

Prezes Orlenu, Daniel Obajtek, zapewnił, że ceny paliw na stacjach pozostaną stabilne w nadchodzących tygodniach, a polityka firmy zakłada utrzymanie cen i zapewnienie stałego zaopatrzenia zarówno w sprzedaży hurtowej, jak i detalicznej.

Obajtek podkreślił, że firma dąży do unikania gwałtownych wahań cen paliw, niezależnie od politycznych kalendarzy. Orlen wyraźnie oznajmił, że nie planuje podwyżek cen paliw na stacjach po 15 października.

Orlen informuje, że osiąga swoje cele polityki cenowej poprzez zróżnicowane dostawy ropy oraz długoterminowe kontrakty, a także dzięki synergii wynikającej z połączeń z innymi firmami, takimi jak Lotos, PGNiG i Energą. Dzięki temu są bardziej odporne na zmiany na rynku.

Warto zaznaczyć, że ceny paliw w Polsce są jednymi z najniższych w Europie, zarówno w porównaniu do krajów zachodnich, jak i do innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, dzięki efektywnej polityce cenowej Orlenu. Cena ropy na rynku spada, co razem z umocnieniem złotówki nie daje powodów do prognozowania wzrostu cen paliw.

Warto zauważyć, że ceny ropy na rynku są obecnie o około 20% niższe niż kilka miesięcy temu, a sytuacja na rynku nie wskazuje na zbliżający się wzrost cen paliw. – powiedział PAP Marcin Roszkowski.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze